«Магомет і Хадиза» Пантелеймон Куліш

«Магомет і Хадиза» Пантелеймон Куліш

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1578 переглядів
1578 переглядів

Про книгу «Магомет і Хадиза» Пантелеймона Куліша

Пантелеймон Куліш – напрочуд талановитий письменник, історіограф і перекладач, який залишив у скарбниці української літератури твори, що вирізняються арабським і турецьким колоритом. Книга «Магомет і Хадиза» – одна з трьох поем, присвячених східній тематиці. Утверджуючи свою філософію моралі та миру, автор поєднав у цьому творі витончену романтику та загальнолюдські моральні цінності, утверджені Біблією та Кораном.

Головні герої книги – пророк Магомет, якого автор називає Мухаммадом, та його перша дружина Хадиза. В них поступово зароджуються палкі почуття, і на тлі цієї романтичної історії відбувається становлення Іслама як нової релігії. Мухаммад відчуває, що його серце заповнює кохання – воно і стало поштовхом до просвітління великого Пророка, який започаткував Іслам. Письменник майстерно поєднує закони християнства та мусульманства, закликаючи до єднання людей з різним віросповіданням.

Починаючи читати онлайн поему «Магомет і Хадиза», занурюєшся в колорит Аравійського півострова, його історію язичницьких часів, що передувало появі Іслама. Також автор описує витоки християнства, ніби проводячи паралель між двома релігіями та вказуючи на їхню схожість.

Поряд з цим читач прослідковує життєвий шлях головного героя, який він пройшов від простої людини до мудрого Пророка. Образ Мухаммада розкритий яскраво та глибоко, з деталізацією його внутрішнього світу та монологами, де одразу кидається в очі неабияка життєва мудрість цієї легендарної людини.

У сюжетній лінії письменник поєднує українську та східну культури, дивуючи оригінальними образами головних персонажів. Українські мотиви прослідковуються в описі деталей побуту Божого Пророка та в його оточенні. Він постає в уяві читача відважним лицарем і воїном та асоціюється з відчайдушним українським козаком. Такий вишуканий романтизм – один з художніх засобів, завдяки якому автор втілив у книзі свої мрії про українську самобутність.

Рекомендуємо скачати «Магомет і Хадиза» Пантелеймона Куліша на нашому сайті безкоштовно та без реєстрації. Цей твір ви знайдете в електронній бібліотеці у форматах fb2, txt, epub та rtf.

Завантажити безкоштовно книгу «Магомет і Хадиза» Пантелеймона Куліша

Рекомендації

Відгуки на книгу «Магомет і Хадиза» Пантелеймона Куліша

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *