«Майська ніч, або Утоплена» Микола Гоголь

«Майська ніч, або Утоплена» Микола Гоголь

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1091 переглядів
1091 переглядів

Про книгу «Майська ніч, або Утоплена» Миколи Гоголя

Тема “співробітництва” нечистої сили з людьми, їхнє органічне поєднання – одна з ключових ідей містичних оповідань Миколи Гоголя. Цей мотив проходить червоною ниткою в повісті “Майська ніч, або Утоплена”, що входить до збірки українського письменника “Вечорниці на хуторі під Диканькою”. Це – один з найсвітліших та найатмосферніших творів автора, що занурює читача в український сільський колорит та дає змогу побачити справжню душу весняної природи.

Головні герої твору Левко та Ганна палко кохають одне одного. Їхні батьки не розділяють почуттів своїх дітей, проте закохані не полишають боротьби за своє щасливе життя. Поставити всі крапки над “і” в цій складній ситуації допомагає представник нечистої сили – русалка, яка колись була дочкою сотника.

Микола Гоголь розкриває життя нещасної дівчини, яка втопилася з горя і стала русалкою. Вона завжди шукала можливість помститися своїй мачусі, і Левко допоміг їй знайти свою кривдницю. В нагороду за це дівчина обіцяє допомогти парубку одружитися з коханою.

У цій книзі природа органічно пов’язана з сюжетом повісті та є одним з головних її персонажів. Опис української ночі зачаровує ніжністю й любов’ю, які висловлює Микола Гоголь до свого рідного краю. Образи природи помітні навіть у зверненнях головних героїв одне до одного.

“Майська ніч, або Утоплена” – найпоетичніший твір серед всіх оповідань книги “Вечорниці на хуторі під Диканькою”. Якщо ви хочете насолодитися живою та багатою мовою, помилуватися мальовничою природою українського села, вам обов’язково треба скачати, читати й перечитувати цю дивовижну повість.

Чарівна казка з романтичною “начинкою” закінчується красиво й зворушливо. Книга “Майська ніч, або Утоплена” – яскравий доказ, що у творчості видатного письменника панує атмосфера душевності й чуттєвості, а нечисть є жахіттям лише для злих і жадібних людей.

Завантажити безкоштовно книгу «Майська ніч, або Утоплена» Миколи Гоголя

Рекомендації

Відгуки на книгу «Майська ніч, або Утоплена» Миколи Гоголя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *