«Малиновий пелікан» Володимир Миколайович Войнович

«Малиновий пелікан» Володимир Миколайович Войнович

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
626 переглядів
626 переглядів

Про книгу «Малиновий пелікан» Володимира Миколайовича Войновича

Володимир Миколайович Войнович – майстер тонкої політичної сатири, твори якого пробуджують свідомість і мислення, змушують аналізувати політичні і соціальні процеси, їхні механізми, свою роль у всіх державних подіях. Такою ж гострою та глибокою є його книга «Малиновий пелікан» – роздуми про наше сучасне суспільство, прикрашені яскравою метафоричністю.

Важливо те, що письменник не нав’язує свої погляди читачеві – він висловлює думки не як політичний гуру, який добре розбирається в політиці та вирішує «пролити світло» народові, а як звичайна людина, яка просто розмірковує вголос, не турбуючись про те, чи чує її хто-небудь.

Починаючи читати онлайн цей твір, бачимо звичайну буденну річ – головного героя кусає кліщ, і він викликає «швидку», бо не в змозі витягти його самотужки. На цьому реалістичність книги завершується – їй на зміну приходять алегорії та метафори, пов`язані з галюцинаціями.

Це має своє логічне пояснення – головний герой боїться енцефалітної погрози, і в кареті «швидкої допомоги» йому починає здаватися, що зараження відбулося. Його страхи переростають у масштабний внутрішній монолог, і дуже скоро розумієш: це – не лише видіння та роздвоєння особистості, а щира і пронизлива правда у вигляді саркастичного аналізу сучасного політичного життя.

Роман «Малиновий пелікан» влучно й сміливо викриває не лише жадібність, демагогію та продажність політиків і чиновників Росії, а й менталітет звичайних людей, які живлять цю систему, надаючи змогу їй процвітати й далі. Незважаючи на велику кількість безглуздих і кумедних випадків, наведених у книзі, сміятися не хочеться – відтінок суму та приреченості переслідує до останньої сторінки. Між рядків автор закликає: почніть з себе, не перекладайте відповідальність на своїх знайомих або політичну еліту, яка знаходиться у владі.

Якщо ви хочете подискутувати й поміркувати над нашими політичними реаліями разом з талановитим і патріотичним письменником, починаючи від стану вітчизняної медицини й промисловості й завершуючи міжнародними відносинами, поспішайте скачати «Малиновий пелікан» Володимира Миколайовича Войновича. Цей роман ви знайдете в нашій віртуальній бібліотеці у форматах fb2, txt, epub та rtf безкоштовно та без реєстрації.

Завантажити безкоштовно книгу «Малиновий пелікан» Володимира Миколайовича Войновича

Рекомендації

Відгуки на книгу «Малиновий пелікан» Володимира Миколайовича Войновича

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *