«Мамо, іде вже зима» Леся Українка

Вірш «Мамо, іде вже зима» Леся Українка

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1460 переглядів
1460 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Мамо, іде вже зима» Лесі Українки

«Мамо, іде вже зима,
Снігом травицю вкриває,
В гаю пташок вже нема…
Мамо, чи кожна пташина
В вирій на зиму літає?» –
В неньки спитала дитина.

«Ні, не кожна, – одказує мати, –
Онде, бачиш, пташина сивенька
Скаче швидко отам біля хати, –
Ще зосталась пташина маленька».

«Чом же вона не втіка?
Нащо морозу чека?»

«Не боїться морозу вона,
Не покине країни рідної,
Не боїться зими навісної.
Жде, що знову прилине весна».

«Мамо, ті сиві пташки
Сміливі, певно, ще й дуже,
Чи то безпечні такі, –
Чуєш, цвірінькають так,
Мов їм про зиму байдуже!
Бач – розспівалися як !»

«Не байдуже тій пташці, мій синку,
Мусить пташка малесенька дбати,
Де б водиці дістати краплинку,
Де під снігом поживку шукати».

«Нащо ж співає? Чудна!
Краще шукала б зерна!»

«Спів пташині потіха одна, –
Хоч голодна, співа веселенько,
Розважає пташине серденько,
Жде, що знову прилине весна».

Аналiз вiрша «Мамо, іде вже зима» Лесі Українки

Вірш «Мамо, іде вже зима» Лесі Українки написано у 1891 році, а увійшов він до циклу творів поетеси «В дитячому крузі», який вона писала для дітей. У цьому поетичному творі письменниця розповідає про розмову між мамою і сином, яку вони ведуть взимку, спостерігаючи за природою і пташками. Хлопчик помічає, що все навкруги вже вкривається снігом, а значить, птахи мають летіти у теплі краї. Та чомусь одна пташечка нікуди не летить, а залишається зимувати.

Мама розповідає синочку, що не всі птахи шукають тепла, бо є серед них і такі, що не бояться холоду і зими. Хоч вони і маленькі, а такі сміливі і витривалі. Вони знають, як вижити серед снігів, де знайти собі водичку і їжу, навіть якщо мороз чи заметіль. А син лише дивується, що такі крихітки щебечуть і співають, ніби й немає ніякої зими, наче їм до неї просто байдуже.

Та насправді пташкам не може бути байдуже, але така вже в них весела вдача, що можуть цвірінькати і співати веселих своїх пташиних пісеньок за будь-яких умов. Так вони і себе розвеселяють, і людям приємність роблять, бо їх щебетання приємне для слуху. Як птахи знають, що після зими прийде неодмінно весна і знову стане тепло, так і людина вірить, що все буде добре, бо не можуть вічно тривати холоди. І якщо вже малесенька пташечка нічого не боїться і нікуди не тікає, то й людям немає чого хвилюватись.

Читайте також усі 👉 Вірші Лесі Українки 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Мамо, іде вже зима» Лесі Українки та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Мамо, іде вже зима» Лесі Українки: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «Мамо, іде вже зима» Лесі Українки і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Мамо, іде вже зима» Лесі Українки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *