«Марку Вовчку» Тарас Шевченко

Вірш «Марку Вовчку» Тарас Шевченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
206 переглядів
206 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Марку Вовчку» Тараса Шевченко

На пам’ять 24 генваря 1859

Недавно я поза Уралом
Блукав і господа благав,
Щоб наша правда не пропала,
Щоб наше слово не вмирало;

І виблагав. Господь послав
Тебе нам, кроткого пророка
І обличителя жестоких
Людей неситих. Світе мій!
Моя ти зоренько святая!
Моя ти сило молодая!
Світи на мене, і огрій,
І оживи моє побите
Убоге серце, неукрите,
Голоднеє. І оживу,
І думу вольную на волю
Із домовини воззову.
І думу вольную… О доле!
Пророче наш! Моя ти доне!
Твоєю думу назову.

Аналiз вiрша «Марку Вовчку» Тараса Шевченко

Вірш «Марку Вовчку», який Шевченко написав у лютому 1859 року, присвячений українській письменниці, у якій він побачив надію не лише для себе, як творця, а й для всієї України, бо вона могла сказати те, що мали знати люди. Тарас Григорович мріяв, щоб прийшла така людина, яка зможе говорити правду у своїх творах. Він звертався у молитвах до Бога, і той його почув.

Вперше Шевченко дізнався про молоду письменницю, коли повернувся із заслання і зупинився у Нижньому Новгороді. Саме тоді Пантелеймон Куліш надіслав йому збірку її творів, від яких класик був просто у захваті.

Прочитавши все, він вирішив, що неодмінно має особисто познайомитись з цією людиною, тому й попрохав друга дізнатись її адресу. Зустріч двох літературних геніїв відбулась 23 січня 1859 року, коли Марко Вовчок приїхала у Петербург. Про те, яке враження справила на поета письменниця, можна зрозуміти, якщо читати вірш «Марку Вовчку» Тараса Шевченка українською мовою у нас на веб-сайті.

Для великого класика ця молода жінка стала великою надією, бо він вбачав у ній людину, яка здатна рухати культуру і літературу України вперед, розвивати їх. Тому Тарас Григорович всіляко підтримував її, допомагав з публікаціями творів, вів листування і відкрито висловлював своє захоплення нею у розмовах з друзями. До речі, саме Вовчок познайомила Шевченка з Тургенєвим та деякими іншими видатними особистостями.

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Марку Вовчку» Тараса Шевченко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Марку Вовчку» Тараса Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *