«Мартин Боруля» Іван Карпенко-Карий

«Мартин Боруля» Іван Карпенко-Карий

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1878 переглядів
1878 переглядів

Про книгу «Мартин Боруля» Івана Карпенко-Карого

«Мартин Боруля» – один з найвідоміших творів видатного українського драматурга Івана Карпенка-Карого. Вже більше ста років п’єси цього талановитого письменника залишаються актуальними та цікавими для нашого суспільства. Висміювання жадібності, лицемірства, чванства та інших людських вад сьогодні набуло особливої важливості, адже людство занурилося в моральну порожнечу та рухається все глибше до прірви.

Головний герой книги Мартин Боруля – яскравий приклад людини, яку зовсім не цікавлять особисті якості оточуючих. Головне для чоловіка – походження та статки людей. За все своє життя Мартин звик до приниження через свою простоту й бідність, проте раптово він дізнається, що насправді в ньому тече дворянська кров. Це «одворянення» головного героя зробило з нього зовсім іншу людину – жорстоку, егоїстичну, свавільну, зарозумілу.

Іван Карпенко-Карий провів своєрідний соціальний експеримент – показав, що відбудеться з морально «гнилою» людиною, якщо виконати її заповітне бажання. Смішно та одночасно сумно бачити, яким став Боруля, як від його примхливого характеру потерпали сусіди, друзі, члени його родини, як руйнувалося щастя його доньки, яка хотіла одружитися з звичайним парубком з бідної сім’ї.

Як водиться в таких дворянських родинах, Боруля прагнув віддати свою Марисю за такого ж «благородного» дворянина з сім’ї Націєвських. Що переможе – здоровий глузд та кохання чи сліпа одержимість своїм нещодавно набутим титулом?

Між рядків книги «Мартин Боруля» письменник неодноразово підкреслює, що дворянство та інтелігентність мають зовсім іншу природу. Лише освічені та культурні люди можуть вважатися вищим осередком суспільства – прикладом такої людини є один з героїв твору пан Красовський.

Сліпе копіювання дворянських звичок – жалюгідна та кумедна спроба дострибнути до надто високого рівня. Несподівана кінцівка твору поставить все на свої місця, дасть добрий урок головному герою та підштовхне читача до серйозних роздумів про істинні життєві цінності.

Скачати «Мартин Боруля» Івана Карпенка-Карого ви можете на цьому сайті у форматах fb2, txt, epub або rtf. Також пропонуємо вам читати онлайн цю іронічну та повчальну книгу в нашій бібліотеці безкоштовно та без реєстрації.

Завантажити безкоштовно книгу «Мартин Боруля» Івана Карпенко-Карого

Рекомендації

Відгуки на книгу «Мартин Боруля» Івана Карпенко-Карого

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *