«Мартин Боруля» Іван Карпенко-Карий

«Мартин Боруля» Іван Карпенко-Карий

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
7463 переглядів
7463 переглядів

Короткий зміст книги «Мартин Боруля» Івана Карпенко-Карого (анотація)

«Мартин Боруля» – один з найвідоміших творів видатного українського драматурга Івана Карпенка-Карого. Вже більше ста років п’єси цього талановитого письменника залишаються актуальними та цікавими для нашого суспільства. Висміювання жадібності, лицемірства, чванства та інших людських вад сьогодні набуло особливої важливості, адже людство занурилося в моральну порожнечу та рухається все глибше до прірви.

Головний герой книги Мартин Боруля – яскравий приклад людини, яку зовсім не цікавлять особисті якості оточуючих. Головне для чоловіка – походження та статки людей. За все своє життя Мартин звик до приниження через свою простоту й бідність, проте раптово він дізнається, що насправді в ньому тече дворянська кров. Це «одворянення» головного героя зробило з нього зовсім іншу людину – жорстоку, егоїстичну, свавільну, зарозумілу.

Іван Карпенко-Карий провів своєрідний соціальний експеримент – показав, що відбудеться з морально «гнилою» людиною, якщо виконати її заповітне бажання. Смішно та одночасно сумно бачити, яким став Боруля, як від його примхливого характеру потерпали сусіди, друзі, члени його родини, як руйнувалося щастя його доньки, яка хотіла одружитися з звичайним парубком з бідної сім’ї.

Як водиться в таких дворянських родинах, Боруля прагнув віддати свою Марисю за такого ж «благородного» дворянина з сім’ї Націєвських. Що переможе – здоровий глузд та кохання чи сліпа одержимість своїм нещодавно набутим титулом?

Між рядків книги «Мартин Боруля» письменник неодноразово підкреслює, що дворянство та інтелігентність мають зовсім іншу природу. Лише освічені та культурні люди можуть вважатися вищим осередком суспільства – прикладом такої людини є один з героїв твору пан Красовський.

Сліпе копіювання дворянських звичок – жалюгідна та кумедна спроба дострибнути до надто високого рівня. Несподівана кінцівка твору поставить все на свої місця, дасть добрий урок головному герою та підштовхне читача до серйозних роздумів про істинні життєві цінності.

Скачати «Мартин Боруля» Івана Карпенка-Карого ви можете на цьому сайті у форматах fb2, txt, epub або rtf. Також пропонуємо вам читати онлайн цю іронічну та повчальну книгу в нашій бібліотеці безкоштовно та без реєстрації.


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Мартин Боруля» Івана Карпенко-Карого та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Мартин Боруля» Івана Карпенко-Карого: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «Мартин Боруля» Івана Карпенко-Карого і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Рекомендації

Відгуки на книгу «Мартин Боруля» Івана Карпенко-Карого

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *