«Маруся Богуславка» Пантелеймон Куліш

«Маруся Богуславка» Пантелеймон Куліш

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1739 переглядів
1739 переглядів

Про книгу «Маруся Богуславка» Пантелеймона Куліша

Творчість Пантелеймона Куліша увійшла до класики української літератури. Одним з найбільш визначних і хвилюючих творів українського митця є книга «Маруся Богуславка» – дума про сміливу дівчину-невільницю, яка не побоялася визволити з турецького полону сімсот козаків. Саме в образі Марусі письменник втілив жіночу мудрість і чуйність, глибокий патріотизм і прагнення допомогти рідній землі, навіть знаходячись на великій відстані від неї.

Головна героїня книги Маруся Богуславка – збірний образ, що ототожнюється з патріотично налаштованою жінкою-рятівницею українського народу. Починаючи читати онлайн цю поему, відразу опиняєшся на турецьких землях, де в полоні вже тридцять років перебуває численне козацьке військо. Йому на допомогу приходить Маруся – українська дівчина, яка потрапила до полону й стала дружиною султана. Нудьгуючи за рідною землею, жінка прагне зробити щось корисне для своєї країни. І коли трапляється така нагода, вона, не вагаючись, визволяє невільників, ризикуючи своїм життям.

Пантелеймон Куліш з особливим натхненням змальовує головну героїню, яскраво описуючи її патріотичний вогник і тугу за рідним народом. Кульмінаційним у творі «Маруся Богуславка» є момент, коли звільнені козаки запрошують відважну жінку приєднатися до них та повернутися до рідних степів та лісів, до своїх батьків, які не залишають надії визволити свою доньку з полону та збирають гроші для викупу. Яке рішення прийняла українська невільниця, ви дізнаєтеся, якщо вирішите скачати «Маруся Богуславка» Пантелеймона Куліша.

Книга зачаровує співочою та образною мовою, великою кількістю риторичних окликів. Особливо вражає опис життя в турецькій неволі полонених козаків, їхніх страждань і туги за своєю Батьківщиною. Ця дума нагадує пісню – настільки багатою та милозвучною мовою вона написана. Письменник широко використовує народні наспіви, витончені порівняння та епітети, що роблять цей твір надзвичайно виразним.

Цю легендарну поему ви знайдете в нашій електронній бібліотеці у форматах fb2, txt, epub та rtf. Відвідувачі нашого сайту зможуть отримати її безкоштовно та без реєстрації.

Скачати безкоштово книгу «Маруся Богуславка» Пантелеймона Куліша

Рекомендації

Відгуки на книгу «Маруся Богуславка» Пантелеймона Куліша

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *