«Машина часу» Герберт Уеллс

«Машина часу» Герберт Уеллс

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1156 переглядів
1156 переглядів

Про книгу «Машина часу» Герберта Уеллса

Книга «Машина часу» – це класика фантастичного жанру, на якій побудовано багато творів про мандрівки в часі за допомогою технологічних пристроїв. Герберт Джордж Уеллс створив цей легендарний роман більше ста років тому, проте зараз він залишається одним з найцікавіших та найактуальніших творів сьогодення. Детальний опис взаємодії живих істот далекого майбутнього дає підстави віднести цю книгу до соціальної антиутопії.

Ключова ідея роману – показати деградацію людства після технічного прогресу. Головний герой потрапляє на машині часу в 802701 рік та опиняється в атмосфері недалекого кінця світу. Люди пережили технологічний розквіт і статок, проте суспільна мораль так і залишилась на нижчих щаблях розвитку.

Картина, що відкривається перед Мандрівником в часі, досить цікава та небезпечна. Все живе на Землі поділено на дві раси – елоїв та морлоків. Перші – це своєрідні аристократи, не пристосовані до фізичної праці. Згодом ці безвольні та слабкі істоти зовсім втратили вміння виживати, ставши здобиччю для своїх підземних сусідів.

Морлоки – робочий клас, що проживає під землею. Раніше вони забезпечували елоїв та рухали прогрес вперед. Але тепер, коли морлоки втратили майже всі залишки інтелекту, вони перетворилися на небезпечних тварин. В умовах дефіциту їжі вони вночі виходять з-під землі, щоб полювати на елоїв та вживати їхнє м’ясо. І ось трапляється неймовірне – морлоки викрадають машину часу, і головний герой змушений поринути в гущину пригод, щоб відвоювати своє право повернутися назад.

Особливо яскраво письменник змалював проблему соціальної нерівності. На його думку, розподіл людей на аристократів і робочих призведе до неминучої загибелі обох класів. Не менше вражає картина остаточного зникнення людей на нашій планеті – Сонце перестає зігрівати Землю, і її населяють лише крабоподібні істоти.

Роман «Машина часу» містить чимало філософських роздумів про час і простір, про людські й технологічні можливості щодо подолання часових та просторових меж. Ви можете читати онлайн цей твір на нашому сайті безкоштовно та без реєстрації. Тим, хто хоче скачати «Машина часу» Герберта Джорджа Уеллса, ми пропонуємо наступні формати електронних книг: fb2, txt, epub та rtf.

Завантажити безкоштовно книгу «Машина часу» Герберта Уеллса

Рекомендації

Відгуки на книгу «Машина часу» Герберта Уеллса

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *