«Москва 2042» Володимир Миколайович Войнович

«Москва 2042» Володимир Миколайович Войнович

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
947 переглядів
947 переглядів

Про книгу «Москва 2042» Володимира Миколайовича Войновича

Книга «Москва 2042» – фантастично-сатирична антиутопія про комуністичні ідеали – саме ту епоху, яка, як вважав письменник, розквітне в майбутньому в повній мірі, та всередині XXI століття росіяни будуть пожинати плоди цілком сформованої більшовицької системи.

Цей твір був написаний 1987 року, і Володимир Миколайович Войнович трохи не вгадав із політичним режимом. Але, незважаючи на це, талановитий автор дуже влучно описав все те, що існує в Росії і зараз у так званому демократичному суспільстві.

Сюжетна лінія книги починається в Німеччині 1982 року.- письменник-емігрант отримує надзвичайну можливість на туристичній ракеті відправитися в майбутнє – столицю Росії 2042 року. Головний герой із захопленням вирушає у мандрівку та потрапляє в самісіньку гущавину суспільно-політичних подій, стаючи очільником нової революції. Він знайомиться з оновленою системою на чолі з Геніалісімусом, який встановив масштабну диктатуру та ввів нові закони – саме ті, до яких врешті-решт мали б прийти більшовики наприкінці побудови комунізму.

Збірка «Москва 2042» – це сплетіння абсурду, гумору й трагічності. Починаючи читати онлайн цей твір, сприймаєш цю історію як легку гумористичну повість, пародію на масштабний твір. Але згодом комізм переростає у трагізм, а сюжетна лінія доповнюється складними конструкціями, доповненими філософськими думками.

В якусь мить перед читачем з’являється багатогранна книга з колоритним деталізованим антуражем, яскравими персонажами, захоплюючим сюжетом і багатьма “родзинками”, від яких хочеться одночасно і сміятися, і плакати. Окрім того, автор змушує замислитися над протистоянням «система – людина» та роллю кожного з нас в побудові суспільно-державного ладу.

Якщо ви хочете побачити кінцевий етап побудови комуністичного режиму, до якого ми не встигли дійти у минулому століття, познайомитися з технологією «вторинного продукту», скуштувати вегетаріанську свинину та зануритися у суспільне життя завдяки телебаченню та книгам, поспішайте скачати «Москва 2042» Володимира Миколайовича Войновича. Цю антиутопію ви знайдете в нашій електронній бібліотеці безкоштовно та без реєстрації у форматах fb2, txt, epub та rtf.

Цитати з книги «Москва 2042» Володимира Миколайовича Войновича

Из всех человеческих пороков самым отвратительным является благоразумие

И вообще, что такое народ? И есть ли вообще разница между народом, населением, обществом, толпой, нацией или массами? И как называть миллионы людей, которые восторженно бегут за своими сумасшедшими вождями, неся их бесчисленные портреты и скандируя их безумные лозунги. Если ты хочешь сказать, что самое лучшее, что есть среди этих миллионов, – это и есть народ, то тогда ты должен признать, что народ состоит только из нескольких человек. Но если народ – это большинство, то я тебе должен сказать, что народ глупее одного человека. Увлечь одного человека идиотской идеей намного труднее, чем весь народ.

…Как показывает исторический опыт, именно абсурдные или даже, сказать точнее, идиотские идеи как раз легче всего овладевают умами масс.

…с западными людьми спорить совершенно неинтересно. Западный человек, видя, что собственная точка зрения собеседника очень ему дорога, готов тут же с ней согласиться, чего совершенно не бывает у нас.

Завантажити безкоштовно книгу «Москва 2042» Володимира Миколайовича Войновича

Рекомендації

Відгуки на книгу «Москва 2042» Володимира Миколайовича Войновича

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *