«Моє серце в верховині» Роберт Бернс

Вірш «Моє серце в верховині» Роберт Бернс

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
7193 переглядів
7193 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Моє серце в верховині» Роберта Бернса

Моє серце в верховині і душа моя,
Моя дума в верховині соколом буя,
Моя мрія в гори лине наздогін вітрам,
Моє серце в верховині, де б не був я сам.
Будь здорова, верховино, любий рідний край,
Честі й слави батьківщино, вольності розмай!
Хоч іду я на чужину, повернуся знов,
Моє серце в верховині і моя любов.

Прощавайте, сині гори, білії сніги,
Прощавайте, темні звори й світлії луги!
Прощавайте, пущі дикі й тіняві гаї,
Прощавайте, буйні ріки й бистрі ручаї!
Моє серце в верховині і душа моя,
Моя дума в верховині соколом буя,
Моя мрія в гори лине наздогін вітрам,
Моє серце в верховині, де б не був я сам.

Переклад М. Лукаша

Аналiз вiрша «Моє серце в верховині» Роберта Бернса

Вірш «Моє серце в верховині» Роберта Бернса був написаний у 1789 році, і у ньому автор з величезною пошаною і любов’ю описує свою рідну країну Шотландію. У творі є ліричний герой, від імені якого і йде розповідь, так от саме він і виражає такі щирі почуття до Батьківщини і свого народу. Він згадує усе те прекрасне, що є в країні – гори, долини, ліси, річки…

Той, хто буде читати онлайн вірш «Моє серце в верховині» Роберта Бернса українською мовою, зможе самостійно оцінити простоту і величність поетичного слова поета, у якому закладені глибокі думки. Він ніби зазирає у саму душу своєї нації, виявляє пошану до людей, показує, які вони порядні і працелюбні, як мріють про життя вільне та щасливе. У своєму творі письменник говорить про те, що навіть якщо він змушений покидати рідний край, він все одно повернеться, бо серце його лишається тут.

У своєму поетичному творі автор використовує різні художні засоби, щоб підкреслити і підсилити емоції та ідеї, які хотів у ньому передати читачам. Тут можна побачити і метафоричні слова, і епітети, і персоніфіковані образи неживих об’єктів, і багато іншого.

А щоб особисто оцінити творчість великого шотландського поета, варто скачати вірш «Моє серце в верховині» Роберта Бернса безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб), скориставшись можливостями нашого ресурсу.

Слухати вірш «Моє серце в верховині» Роберта Бернса онлайн українською мовою безкоштовно:


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Моє серце в верховині» Роберта Бернса українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Моє серце в верховині» Роберта Бернса

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *