«Музика, очерет» Сергій Жадан

Вірш «Музика, очерет» Сергій Жадан

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
501 переглядів
501 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Музика, очерет» Сергія Жадана

Музика, очерет,
на долоні, руці.
Скільки пройде комет
крізь понадхмарр’я ці.

Як проступа тепло
через ріки, міста.
Все, що у нас було —
тільки ця висота.

Все, що трималось вій,
голос печальний, плач,
я скидаю на твій
автовідповідач.

Поїзд твоїх химер
не зупиняє біг,
нам з тобою тепер
падає різний сніг.

Нарізно кров поспіша,
солодко шириться лет,
тихо росте душа,
мов ламкий очерет.

Аналiз вiрша «Музика, очерет» Сергія Жадана

Вірш «Музика, очерет» Сергія Жадана увійшов до його поетичної збірки «Балади про війну та відбудову», випущеної у 2001 році. Це лірична сповідь героя, який глибоко сумує через завершення стосунків з коханою жінкою, але усвідомлює, що це та реальність, до якої доведеться звикнути, хоч як він цього й не хоче.

Бувають такі події і явища, уникнути яких не вдається. Від такої невідворотності стає дуже сумно, та життя продовжується, тож необхідно вчитись приймати все таким, яким воно є, і далі рухатись по життєвому шляху з цим усвідомленням. Саме про це і говорить автор у своєму поетичному творі.

Перші дві строфи вірша присвячено тому, що герой констатує факт розставання з коханою і своє розуміння того, що має пройти час, перш ніж він забуде її і свої почуття до неї. Далі йде процес примирення з реальністю і прийняття того, що нічого вже назад не повернеться, тому варто попрощатись з минулим.

У двох завершальних строфах можна побачити, що ліричний герой вже остаточно зрозумів, що життєві шляхи з коханою розійшлись і відстань між ними з кожним днем стає все більшою. І хоч душевні рани його загоюються дуже повільно, герой вже починає розуміти, що попереду буде щось нове і прекрасне, і не варто боятись нового досвіду і тих подій, які можуть відбутись колись. Розвиток особистості і душі не повинен припинятись.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Музика, очерет» Сергія Жадана українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Музика, очерет» Сергія Жадана

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *