«Микола Джеря» Іван Нечуй-Левицький

«Микола Джеря» Іван Нечуй-Левицький

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1528 переглядів
1528 переглядів

Про книгу «Микола Джеря» Івана Нечуя-Левицького

Книга “Микола Джеря” – перлина класичної української літератури. Іван Нечуй-Левицький в яскравих фарбах показав нелегке життя селян-кріпаків у другій половині XIX століття. Недаремно ця повість включена в шкільну програму – її потужна ідеологія стосується не тільки минулого України, а й її сьогодення.

Головний герой твору – селянин Микола Джеря, який проживає в невеличкому селі на Житомирщині з матір’ю, жінкою та донькою. Він ніколи не міг примиритися з владою панів і постійно заступався за нещасних кріпаків. Не витримавши кріпацької долі, чоловік відправляється на пошуки кращого життя, залишивши свою сім’ю. Він мандрує Україною, пробуючи свої сили в різних ремеслах, та нарешті знаходить спокійне місце в Бессарабії. Думками він постійно повертається до своїх рідних, страждаючи від самотності та не знаючи, як жінки й дитина живуть без свого годувальника.

На прикладі головного героя Іван Нечуй-Левицький показав образ українського бунтаря, який іде наперекір своїй долі та активно втручається в класову боротьбу. Чи можна назвати його повністю позитивним? Адже ціна за внутрішню й зовнішню свободу виявилася надто високою – чоловік залишив свою сім’ю. Цей вчинок Миколи дає привід задуматися над подібними моральними дилемами, балансом між сімейними та особистими цінностями.

Проте між рядків ми чітко бачимо, як автор закликає до боротьби з несправедливістю. Що побачив головний герой, повернувшись до рідного села вже у похилому віці після відміни панщини, ви дізнаєтесь, якщо вирішите скачати й прочитати цей чудовий твір.

Повість “Микола Джеря” вражає атмосферністю й співучістю мови. На сторінках твору мальовнича природа ніби оживає та страждає з головними героями. “Соковита” й багата мова сприймається дуже легко. Починаючи читати книгу, одразу бачиш безмірну любов автора до своєї Батьківщини, його проникливість тяжкою долею українців під час панщини.

Книга “Микола Джеря” буде цікавою у будь-якому віці. Школярам вона допоможе відчути самобутність українського народу та прагнення відстоювати свою незалежність. Читачів зрілого віку цей твір змусить задуматися над правильними пріоритетами у житті та ціною особистої свободи.

Завантажити безкоштовно книгу «Микола Джеря» Івана Нечуя-Левицького

Рекомендації

Відгуки на книгу «Микола Джеря» Івана Нечуя-Левицького

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *