«На майдані коло церкви» Павло Тичина

Вірш «На майдані коло церкви» Павло Тичина

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
619 переглядів
619 переглядів
[uptolike]

Вiрш «На майдані коло церкви» Павла Тичини

На майдані коло церкви
революція іде.
— Хай чабан! — усі гукнули,—
за отамана буде.

Прощавайте, ждіте волі,—
гей, на коні, всі у путь!
Закипіло, зашуміло —
тільки прапори цвітуть…

На майдані коло церкви
постмутились матері:
та світи ж ти їм дорогу,
ясен місяць угорі!

На майдані пил спадає.
Замовкає річ…
Вечір.
Ніч.

Аналiз вiрша «На майдані коло церкви» Павла Тичини

Часи, що настали на теренах Російської імперії після 1917 року, можна назвати більш ніж буремними. Багато революцій, нескінченна кількість ворогуючих сторін та велика жага знайти свою свободу серед народів імперії роблять їх схожими на вихор. Натхненний цим вихором, Павло Тичини написав вірш «На майдані коло церкви», який легко можна назвати ескізом епохи, де боротьба за свою свободу в один час перетворювалась на змагання за визволення цілого народу.

Історичний контекст значно впливає на те, як варто сприймати цю поезію. Письменник говорить про події 1919 року, коли в південній частині України значну силу набрали махновці, що було тогочасним уособленням борців за свободу. Очевидно, що саме їм симпатизує письменник і бачить той дух, що може звільнити не тільки себе з чужого полону, а й вступити до бою з усіма, хто стане цьому на заваді.

Невеликий розмір в поєднанні з динамікою подій, що відбуваються в звичайному українському селі, теж дозволяють відчути епоху. Вона увійшла до історії не тільки як дуже хаотична, а й як дуже швидкоплинна. Менш ніж за кілька років на території України змінилось понад п’ять урядів, а постійні повстанські рухи не вщухали ще довгий час, навіть після розпаду Української Народної Республіки.

Читайте також усі 👉 Вірші Павла Тичини 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «На майдані коло церкви» Павла Тичини українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «На майдані коло церкви» Павла Тичини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *