«На півночі кедр одинокий…» Генріх Гейне

Вірш «На півночі кедр одинокий…» Генріх Гейне

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
486 переглядів
486 переглядів
[uptolike]

Вiрш «На півночі кедр одинокий…» Генріха Гейне

На півночі кедр одинокий
В холодній стоїть вишині,
І, сніжною млою повитий,
Дрімає і мріє вві сні.

Він мріє про пальму чудову,
Що десь у східній землі
Самотньо і мовчки сумує
На спаленій сонцем скалі.

Аналiз вiрша «На півночі кедр одинокий…» Генріха Гейне

Вірш «На півночі кедр одинокий…» Генріх Гейне присвятив коханню, але не тому, яке приносить людині щастя і дає їй крила, а нерозділеному, від якого на душі стає сумно і пусто. Варто відмітити, що цій темі присвячено чимало творів автора. Цікаво, що у самому вірші не знайти згадок про людей, бо це пейзажна лірика, тому й зображено природу, а в даному випадку – дерева.

Кедр символізує чоловіка, а пальма – жінку. Між ними відстань, яка і не дає побачитись, бо він росте на півночі, де холодно і все вкрито снігом, а вона – у теплих краях на сході. Можливо, вони ніколи вже й не зустрінуться, і від самої думки про довічну розлуку стає невимовно сумно.

У вірші автор використовує багато різних образів, через які виражаються емоції. Кедр у творі зображений самотнім, бо стоїть у вишині, де холодно і немає надії, що колись стане тепліше. Лише дрімаючи під снігом, він може бачити реалізацію своєї мрії у сні. Тільки там він зустрічає кохану пальму, яка так само самотньо росте на скалі, але під променями сонця.

Кедр вірить, що пальма теж за ним сумує, як і він за нею, але її слів не чути, бо стоїть вона мовчки. Тож читач може дізнатись про почуття лише однієї сторони, а от про те, що відбувається з пальмою, себто з жінкою, автор не вказує, бо говорить лише від імені чоловічого образу, зображеного на фоні сентиментальної природи.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “На півночі кедр одинокий” Генріха Гейне українською мовою абсолютно безкоштовно.


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «На півночі кедр одинокий…» Генріха Гейне та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «На півночі кедр одинокий…» Генріха Гейне: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «На півночі кедр одинокий…» Генріха Гейне і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Рекомендації

Відгуки на вірш «На півночі кедр одинокий…» Генріха Гейне

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *