«На Великдень, на соломі» Тарас Шевченко

Вірш «На Великдень, на соломі» Тарас Шевченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
495 переглядів
495 переглядів
[uptolike]

Вiрш «На Великдень, на соломі» Тараса Шевченко

На Великдень, на соломі
Против сонця, діти
Грались собі крашанками
Та й стали хвалитись
Обновами. Тому к святкам
З лиштвою пошили
Сорочечку. А тій стьожку,
Тій стрічку купили.
Кому шапочку смушеву,
Чобітки шкапові,
Кому свитку. Одна тілько
Сидить без обнови
Сиріточка, рученята
Сховавши в рукава.
— Мені мати куповала.
— Мені батько справив.
— А мені хрещена мати
Лиштву вишивала.
— А я в попа обідала,—
Сирітка сказала.

Аналiз вiрша «На Великдень, на соломі» Тараса Шевченко

Вірш «На Великдень, на соломі» Тарас Шевченко написав у 1849 році, коли все ще знаходився у засланні на Косаралі і працював художником. А от надрукувати твір вдалось лише у 1862 році взимку. Читачі змогли його бачити тоді на журнальних сторінках видання «Освіта». Поет розповідає про бесіду між дітьми, які зібрали докупи десь на соломі у велике свято.

Граючись крашанками (традиційно на Великдень фарбують спеціальним способом яйця, якими потім можна «битись»), дітлахи діляться емоціями і враженнями від подарунків, які отримали у цей святковий день.

Коли ви будете читати вірш «На Великдень, на соломі» Тараса Шевченка українською мовою, дізнаєтесь, що у всіх діток є якісь обновки, і лише тендітна сирітка не може нічим похвалитись. Вона лиш слухає, що у когось сорочечка новенька, у когось шапочка чи чобітки… А у неї ж немає батьків, які б могли щось дарувати. Для неї радість уже те, що вдалось у попа пообідати.

Сирітська доля – одна з тем, яку часто піднімав у своїх творах великий поет. Його серце щеміло, коли він думав про нещасних дітей, що змушені жити без батьківської любові і піклування. Він жалів їх і відчував глибокий біль за те, що доля до них несправедлива, а життя важке вже від самого дитинства. У 1961 році твір отримав музичну інтерпретацію у вигляді романсу Богдани Фільц.

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «На Великдень, на соломі» Тараса Шевченко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «На Великдень, на соломі» Тараса Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *