«На Західному фронті без змін» Еріх Марія Ремарк

«На Західному фронті без змін» Еріх Марія Ремарк

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
446 переглядів
446 переглядів

Про книгу «На Західному фронті без змін» Еріха Марії Ремарка

Еріх Марія Ремарк – один з найвидатніших письменників минулого століття, твори якого є надзвичайно актуальними і сьогодні. Його книга «На Західному фронті без змін» вражає пронизливим реалізмом, який оголює фальшиві цінності, залишаючи читача в розпачі та розгубленості.

Однак песимізм, яким пройнятий кожен рядок цього роману та всіх творів Ремарка взагалі, не змушує опускати руки – він мотивує до впертих дій та рятівник думок, які ще в змозі витягнути наше суспільство з безодні, куди воно поступово скочується.

Вони були зовсім юними, коли життя зіграло з ними злий жарт – Пауль Боймер та його шкільні друзі під впливом агітаційних промов вчителя пішли добровольцями на фронт. Їм лише вісімнадцять, але нормальне, повноцінне життя вже завершилося – вони стали заручниками війни. Одразу після шкільних парт вони опинилися серед снарядів і куль, бачачи всі відтінки смерті і страждань.

Мріючи про героїзм і славу, вони стали і фізичними, і психічними інвалідами – надто гіркою ціною вони здобули правду. Справжня школа життя для головних героїв книги розпочалася тут, на війні, скалічивши душі та серця, зруйнувавши надію на спокійне та щасливе майбутнє.

Роман «На Західному фронті без змін» – потужний виклик усім політикам та головнокомандувачам, які змушують звичайних людей вбивати одне одного заради примарних ідей. Безглуздя будь-якої війни дуже яскраво описано у цій глибокій та реалістичній книзі. Перша світова війна, що описується у творі, вже не постає перед нами важливою сторінкою історії. Це – чергова катастрофа міжнародного масштабу – цинічна, брудна, жорстока, що зруйнувала ціле покоління молодих людей. Війни – не лише історія, а і сучасність, тому варто ще більше замислюватися над їхніми наслідками.

Якщо ви шукаєте простий і зрозумілий роман з великою кількістю гострих і суперечливих висловлювань, надзвичайною пронизливістю та відчуттям порожнечі, яку хочеться негайно побороти, рекомендуємо скачати «На Західному фронті без змін» Еріха Марії Ремарка. Гості нашого сайту можуть вибрати будь-який формат електронних матеріалів із запропонованих – fb2, txt, epub або rtf. Цей легендарний роман, що увійшов до скарбниці класичної літератури, ви маєте змогу читати онлайн безкоштовно та без реєстрації.

Рекомендації

Відгуки на книгу «На Західному фронті без змін» Еріха Марії Ремарка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *