«На зеленому горбочку» Леся Українка

Вірш «На зеленому горбочку» Леся Українка

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
619 переглядів
619 переглядів
[uptolike]

Вiрш «На зеленому горбочку» Лесі Українки

На зеленому горбочку,
У вишневому садочку,
Притулилася хатинка,
Мов маленькая дитинка
Стиха вийшла виглядати,
Чи не вийде її мати.
І до білої хатинки,
Немов мати до дитинки,
Вийшло сонце, засвітило
І хатинку звеселило.

Аналiз вiрша «На зеленому горбочку» Лесі Українки

Вірш «На зеленому горбочку» Леся Українка написала у 1885 році для свого циклу «У дитячому крузі». Так, поетеса створювала вірші не лише про кохання чи інші переживання дорослої людини. Для діточок вона також писала невеликого розміру віршики, які чимось схожі на народні забавлянки і утішки.

У цьому творі є образ маленької дитинки, втілений у хатинці, яка стоїть на горбочку серед вишневих дерев. Вона чекає маму, виглядає її, як і кожне малятко, яке ще досить маленьке, тому не може довго витримати без матусі. Оскільки віршик світлий і дитячий, фінал його неодмінно щасливий: сонечко вийшло, пригріло своїми промінчиками хатинку, і стало їй добре й весело.

Хоч твір і невеликий, у ньому всього десять рядків, але поетеса встигає використати чимало різноманітних художніх засобів. Серед них і епітет, і порівняння, і уособлення, і прекрасна метафора. Читаючи цей віршик дітям, дорослі не лише розповідають їм хорошу історію зі щасливим кінцем, а й знайомлять їх з українською поезією, прививають любов до прекрасного.

Дорослим буває важко створювати щось для дітей, бо такі твори мають бути легкими, світлими і оптимістичними. Але Леся Українка, незважаючи на всі трагедії і труднощі у житті, писала для маленьких читачів так, що ніхто і здогадатись не міг про її біди та нещастя.

Читайте також усі 👉 Вірші Лесі Українки 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «На зеленому горбочку» Лесі Українки українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «На зеленому горбочку» Лесі Українки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *