«Наймичка» Іван Карпенко-Карий

«Наймичка» Іван Карпенко-Карий

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Про книгу «Наймичка» Івана Карпенко-Карого

Тема нещасної жіночої долі простих селянок і наймичок є особливою у літературній творчості видатного письменника Івана Карпенка-Карого. Одним з центральних і найбільш драматичних п’єс, присвяченій цій тематиці, є книга «Наймичка». І хоч цю соціальну трагедію зачіпали багато вітчизняних письменників (Тарас Шевченко, Панас Мирний, Марко Вовчок тощо), Іван Карпенко-Карий показав найтонші її аспекти, про які навіть сьогодні не наважуються говорити вголос.

Головний герой твору Василь Микитович Цокуль – один з найбагатших людей села. Розбещений вседозволеністю та грошима, він вирішує розповсюдити свою владу і на бідну дівчину-сироту Харитину, яка вразила його своєю вродою.

Дівчина змалку змушена була поневірятися по наймах, несамовито працювати й терпіти всілякі приниження, щоб не вмерти з голоду. Зовсім юна та беззахисна, вона не змогла протистояти нахабному багатію. Трагічна кінцівка книги доводить: дівоча честь у ті часи вважалася важливішою навіть за саме життя.

Окрім проблеми соціальної несправедливості, у п’єсі «Наймичка» автор зачіпає ще одне делікатне питання – інтимні стосунки між батьками та дітьми. Несподіване зізнання, яке був змушений зробити головний герой твору, було справжнім вибухом в тогочасному суспільстві.

Писати про інцест у XIX столітті – це прояв неабиякої сміливості й тверде намагання донести до людей навіть таку страшну правду. Каяття Цокуля, що стало кульмінацією драматизму цієї історії, вносить у книгу нові акценти та змушує читача подивитися на тогочасні соціальні проблеми під іншим кутом зору.

П’єса характеризується яскравими та пронизливими образами – як головними, так і другорядними. Кілька сюжетних ліній збагатили цей твір та показали багатогранну й правдиву картину тодішньої панської України.

Якщо ви хочете читати онлайн цю п’єсу, що увійшла до скарбниці української літератури, пропонуємо вам матеріали нашої електронної бібліотеки безкоштовно та без реєстрації. Також ви можете скачати «Наймичка» Івана Карпенка-Карого, вибравши будь-який із наступних форматів електронних книг: fb2, txt, epub або rtf.

Завантажити безкоштовно книгу «Наймичка» Івана Карпенко-Карого

Рекомендації

Облога Бушi
Облога Бушi Михайло Петрович Старицький
За двома зайцями
За двома зайцями Михайло Петрович Старицький
Доки сонце зійде – роса очі виїсть
Доки сонце зійде – роса ... Марко Лукич Кропивницький
Чорний яр
Чорний яр Олесь Гончар

Відгуки на книгу «Наймичка» Івана Карпенко-Карого