«Не минай з погордою» Іван Франко

Вірш «Не минай з погордою» Іван Франко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
369 переглядів
369 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Не минай з погордою» Івана Франко

Не минай з погордою
І не смійсь, дитя!
Може, в тім осміянім
Суть твого життя.

Може, в тім зневаженім
Твого щастя карб,
Може, в тім погордженім
Є любові скарб.

Може, сміх твій нинішній,
Срібний та дзвінкий,
Стане в твоїй пам’яті
За докір гіркий.

Аналiз вiрша «Не минай з погордою» Івана Франко

Вірш «Не минай з погордою» Івана Франка – це коротке, різке та навіть певною мірою докірливе звернення до свого читача. Не зайвим буде згадати, що вірш є частиною збірки «Зів’яле листя», яка повністю присвячена темі внутрішніх переживань, та вважається вінцем інтимної творчості письменника. Через цей твір Каменяр намагається показати другу сторону, а не те, як людина може страждати через нерозділене кохання, а те, що до цього призводить.

Своїм твором письменник закликає читача подумати перед тим, як щось казати людині, що може її образити, адже це може повернутися в кратному розмірі тому, хто це сказав. Тобто, почуття людини в світосприйнятті письменника – найвища цінність, що є і може бути в світі, і зневага до них – це великий гріх, який людина, що скоїла це, бере собі на душу. Такі, здавалося б, звичайні насмішки або необдумано сказані слова не раз ображали ту людину, до якої згодом могли з’явитися почуття.

Попри малий розмір вірш в своїй суті має глибокий моральний сенс, який коротко можна звести до тези: «поводься з іншими так, як хочеш, щоб поводились з тобою». І ця мораль прекрасно розкривається через віршовані рядки, у яких не може бути іншого трактування. Саме тому, думка Франка про важливість поваги та турботи є дуже важливою.

Читайте також усі 👉 Вірші Івана Франка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Не минай з погордою» Івана Франко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Не минай з погордою» Івана Франко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *