«Не так тії вороги» Тарас Шевченко

Вірш «Не так тії вороги» Тарас Шевченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
333 переглядів
333 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Не так тії вороги» Тараса Шевченко

Не так тії вороги,
Як добрії люди —
І окрадуть жалкуючи,
Плачучи осудять,
І попросять тебе в хату.
І будуть вітати,
І питать тебе про тебе,
Щоб потім сміятись,
Щоб з тебе сміятись,
Щоб тебе добити…
Без ворогів можна в світі
Як-небудь прожити.
А ці добрі люде
Найдуть тебе всюди,
І на тім світі, добряги,
Тебе не забудуть.

Аналiз вiрша «Не так тії вороги» Тараса Шевченко

Вірш «Не так тії вороги» Тарасом Шевченком було написано у 1848 році. Хоч точна дата його створення ніде не вказана, але орієнтовно це був період з вересня по грудень, коли поет перебував з експедицією на Косаралі. Для нього це був доволі плідний період, бо написати поет встиг багато поетичних творів. А вже друком вірш вийшов, разом з багатьма іншими, у 1867 році в Петербурзі.

Відомо, що на широкий загал була представлена версія твору з деякими виправленнями і покращеннями. Суттєвих змін вони не принесли, але Шевченко все ж прагнув, щоб все було ідеально.

В основі сюжету лежить біблійний мотив про лицемірних друзів, яких боятись варто більше, аніж ворогів. Як бачить цю ідею український поет, ви можете зрозуміти, коли почнете читати вірш «Не так тії вороги» Тараса Шевченка українською мовою.

Поет наголошує на тому, що не всі, хто намагається викликати довіру, плачеться і прагне жалю, насправді такий вже й нещасний і добрий, бо за цим образом може ховатись підла людина, здатна потім посміятись з того, хто проявив до неї милосердя.

Якщо справжні вороги можуть навіть зникнути кудись, то такі «добрії люди» здатні довго переслідувати свою «жертву». Від них підлості дочекатись можна частіше, ніж від недругів, і навіть на «тім світі» вони не заспокояться…

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Не так тії вороги» Тараса Шевченко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Не так тії вороги» Тараса Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *