«Лорелей (Не знаю, що сталось зо мною…)» Генріх Гейне

Вірш «Лорелей (Не знаю, що сталось зо мною…)» Генріх Гейне

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2867 переглядів
2867 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Лорелей (Не знаю, що сталось зо мною…)» Генріха Гейне

Не знаю, що сталось зо мною,
Сумує серце моє;
Їй казка стара ні спокою,
Ні сну мені не дає.

Повітря свіже й прозоре,
І Рейну повільний плин;
В вечірньому сяйві гори
Звели гряду верховин.

Красуня на верховині
Одна сидить в самоті,
Вона в золотім одінні,
Розчісує коси злоті.

Із золота гребінь у неї,
І пісню співає вона,
І силою вабить своєю
Пісня її чарівна.

Плавця у човні малому
Проймає до серця біль,
Він дивиться вгору — й тому
Не бачить каміння між хвиль.

Зникають в потоці бурхливім
І човен, і хлопець з очей;
І все це своїм співом
Зробила Лорелей.

Аналiз вiрша «Лорелей (Не знаю, що сталось зо мною…)» Генріха Гейне

Вірш «Лорелей (Не знаю, що сталось зо мною…)» Генріха Гейне, написаний у жанрі балади, увійшов до відомої збірки поета «Книга пісень». Цей твір поєднує в собі і ліричність, і епічність, і драматичність сюжету. А розповідає автор у ньому про прекрасну дівчину, яка невідомо звідки з’являлась на скелі, що стояла над Рейном, і починала співати. Кожен, хто чув її спів, вже не міг відірватись від прослуховування звуку її дивовижного голосу, що символізує силу кохання.

Основна думка, яку намагався донести автор до своїх читачів, у тому, що кохання, без якого людина не може жити, є насправді почуттям незбагненним і дуже складним, тому навіть описати його словами важко. Зрозуміти, що це таке може тільки той, хто сам відчував кохання.

Починається твір зі слів ліричного героя, який стверджує, що не має «ні сну, ні спокою» через одну старовинну казку. Далі автор описує пейзаж, на фоні якого і з’являється «незнана красуня» з золотими косами, яка сидить у самоті на кручі. Трохи згодом на човні підпливає рибалка, для якого весь світ зникає у той момент, коли він чує голос незнайомки.

Зачарований, він дивиться лише вгору, але закінчується це трагедією, бо човен і сам рибалка йдуть під воду. А всьому виною Лорелей, яка співала свою дику пісню. І така ж доля чекає кожного, хто ще її почує…

Слухати аудіокнигу онлайн «Лорелей (Не знаю, що сталось зо мною…)» Генріха Гейне:


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Лорелей (Не знаю, що сталось зо мною…)» Генріха Гейне та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Лорелей (Не знаю, що сталось зо мною…)» Генріха Гейне: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «Лорелей (Не знаю, що сталось зо мною…)» Генріха Гейне і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Лорелей (Не знаю, що сталось зо мною…)» Генріха Гейне

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *