«Нерівні брати. Українці та росіяни від середньовіччя до сучасності» Андреас Каппелер

«Нерівні брати. Українці та росіяни від середньовіччя до сучасності» Андреас Каппелер

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
590 переглядів
590 переглядів

Про книгу «Нерівні брати. Українці та росіяни від середньовіччя до сучасності» Андреаса Каппелера

Ще не так давно українці та росіяни вважалися майже братськими народами – «рівними серед рівних». Проте політичні та суспільні події останніх років змусили зробити переоцінку історичних і культурних цінностей. Історик Андреас Каппелер – один з учених, який відстоює так звану перехресну історію, що доводить асиметричність взаємин Росії та України, починаючи з епохи Середньовіччя. У своїй книзі «Нерівні брати. Українці та росіяни від середньовіччя до сучасності» він заглиблюється в історію цих держав та доводить культурні розбіжності між їхніми народами.

Довгий час в Росії та багатьох європейських країнах існувала думка, що в українців немає власної історії, що визначає їхню самобутність. Вважалося, що вони, починаючи з XVIII століття, були частиною російського народу з його ментальністю та культурними цінностями.

Автор заперечує цю думку і доводить, що українська історія – така ж строката, з власними перемогами і знахідками. Українська нація за кілька століть виробила своє світобачення, що не збігається з російським. Якщо ви вирішите читати онлайн цю пізнавальну книгу, ви здійснете захоплюючу мандрівку у XVIII та XIX століття, щоб переконатися у цьому.

У праці «Нерівні брати. Українці та росіяни від середньовіччя до сучасності» детально розглядаються зв’язки України з іншими країнами, що вплинули на її розвиток; багатьом з цих трансферів, конфліктів та контактів не надавалося значення, проте саме вони визначили стратегію розвитку української держави, в той час як Росія пішла дещо іншим шляхом.

Порівнюючи ці дві країни, автор говорить про кульмінацію розбіжностей, починаючи з середини XIX століття. Минуле століття додало ще більше суперечностей у взаєминах між державами. В останньому розділі книги дається загальна картина сучасного положення України та Росії на суспільно-політичній карті Європи.

Якщо ви цікавитеся історією нашої держави та бажаєте дізнатися про «білі плями» вітчизняної історії, радимо вам скачати «Нерівні брати. Українці та росіяни від середньовіччя до сучасності» Андреаса Каппелера. Ця праця чекає на вас в нашій електронній бібліотеці у форматах fb2, txt, epub та rtf. Прихильники ґрунтовних історичних довідників отримають її безкоштовно та без реєстрації.

Рекомендації

Відгуки на книгу «Нерівні брати. Українці та росіяни від середньовіччя до сучасності» Андреаса Каппелера

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *