«Ніч проти Різдва» Микола Гоголь

«Ніч проти Різдва» Микола Гоголь

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1800 переглядів
1800 переглядів

Про книгу «Ніч проти Різдва» Миколи Гоголя

“Ніч проти Різдва” – один з найвідоміших творів Миколи Гоголя, що входить до циклу “Вечорниці на хуторі під Диканькою”. У цій повісті сповна розкрився талант письменника. Його мова настільки яскрава і “смачна”, що колоритні образи персонажів сходять зі сторінок книги. Цей твір особливо приємно читати напередодні новорічних свят, коли поринаєш у чарівну зимову атмосферу з величезними заметами, зірковим небом та очікуєш різдвяного дива.

Головна ідея твору – символічна боротьба Добра і Зла. В іронічній манері Микола Гоголь показує, як Світлі сили приймають будь-які виклики долі та гідно перемагають Темряву. Сюжетна лінія твору містить казкові й міфологічні елементи – це наближає книгу до народного фольклору, надає їй містичного відтінку.

Звичайний український хутір напередодні Різдва стає втіленням магії. Відьми літають на мітлі, чорт краде Місяць, а вареники самі залітають до рота Пацюка. Поряд з чудесами відбуваються звичайні речі – коваль Вакула закохується в найгарнішу дівчину на селі Оксану, проте вона тільки насміхається з парубка. І тут підключаються магічні сили, бо в цю дивну ніч збуваються будь-які мрії.

“Ніч проти Різдва” – стара добра казка, що змушує повірити в чарівництво. Тут є красива романтична лінія – віддане кохання, що кінець кінцем бере гору і торкає серце пихатої та неприступної Оксани. Проте найбільше вражає атмосферність книги, колоритний опис українського побуту та різдвяних традицій. Хочеться посидіти за столом з козаком Чубом, поколядувати разом з дівчатами й парубками, зазирнути на вогник до відьми Солохи…

Микола Гоголь – справжній класик літератури. Не тому, що його твори вивчаються за шкільною програмою – вони завжди йдуть в ногу з часом. Класику варто перечитувати неодноразово – кожного разу вона розкриває нові грані творів. Якщо ви шукаєте красиву, зворушливу й чарівну історію, вам обов’язково треба скачати книгу “Ніч проти Різдва” (безкоштовно у форматах fb2, txt, epub, rtf) або читати онлайн. Приємними бонусами будуть легкий і дотепний гумор, мальовничі краєвиди українського зимового села, душевна святкова атмосфера й трішки “лоскотання” нервів.

Завантажити безкоштовно книгу «Ніч проти Різдва» Миколи Гоголя

Рекомендації

Відгуки на книгу «Ніч проти Різдва» Миколи Гоголя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *