«Ностальгія» Василь Шкляр

«Ностальгія» Василь Шкляр

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
6221 переглядів
6221 переглядів
[uptolike]

Короткий зміст книги «Ностальгія» Василя Шкляра (анотація)

Роман “Ностальгія” – один з ранніх творів відомого українського письменника сучасності Василя Шкляра. У цій книзі спостерігається відточення авторського стилю Шкляра, його сумна філософія пошуку кращого життя героями твору, що стане основою всієї подальшої творчості письменника.

Події, описані в творі “Ностальгія”, припадають на рік страшної Чорнобильської катастрофи, яка зруйнувала спокійне життя українців. Напередодні цієї трагедії головний герой Микола Погорілий вирішує піти від дружини. За десять років почуття подружжя вже давно згасли, і чоловік вирішив відпочити від усього, що важким тягарем навалилося на нього – проблеми на роботі, важкість сімейного життя, нереалізовані творчі прагнення.

Звільнившись з видавництва, Микола від’їжджає до села, щоб повністю поринути у свої творчі задуми, проте телефонна розмова з дружиною повертає його зі світу своїх літературних фантазій до страшної буденності. Треба повертатися до Києва, де залишилася його дитина – трапився страшний вибух…

Василь Шкляр не просто створив життєву драму головного героя, а й показав внутрішнє напруження кожного з нас, хто прагне до щасливого, спокійного життя. Вся книга, від першої до останньої сторінки – це ностальгія за мріями та бажаннями, які нам забороняють втілити у реальність жорстокі випробування долі. Навіть тоді, коли Микола познайомився з жінкою, яка стала його натхненням, життя розпорядилося так, що вони не змогли залишитися разом.

Кожен з нас постійно повертається думками в яскраві сторінки свого минулого, коли попереду було багато можливостей. Проте ця ностальгія не тільки відкидає назад – вона гальмує рух вперед, до нових вражень і відкриттів. Чи знайде Микола сили перегорнути цю сторінку та прийняти виклик долі?

Книгу “Ностальгія” варто скачати й читати тим, хто хоче зануритися у філософію неминучості. Між рядків автор ставить цікаве філософське питання: чи треба людині ставати хазяїном своєї долі? Можливо, питання у надто високій відповідальності за “вільне плавання”, яку не кожен зможе витримати. Василь Шкляр змушує задумуватися над тими речами, на які ми часто не звертаємо уваги у повсякденних клопотах, проте саме вони є головними складовими нашої буденності.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Ностальгія» Василя Шкляра українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Цитати з книги «Ностальгія» Василя Шкляра

Микола відкрутив кран і довго тримав лезо під пружним струменем. Треба тримати марку, щетина завжди видає на обличчі мужчини нещастя. Особливо якщо ти справді нещасний.

Так казав (іронічно?) Майстер, великий письменник, із яким Миколі поталанило спілкуватися. Усі його називали Майстром, навіть вороги, хоч сам він не визнавав такого означення щодо митця. Писати — це любити, казав він, а хіба можна любити майстерно? Ви, шановний, майстерно любите свою матір? Чи, може, майстерно любите свою землю, Батьківщину? Йому згідливо кивали, мовляв, так, ваша правда, але продовжували називати Майстром, щиро вкладаючи у це поняття визнання великого таланту. Компліментів йому не жаліли, ніби відшкодовували ними удари долі, брак офіційної слави і звичайнісіньке безгрошів’я. Якщо й перепадала якась копійка, то намагався чимшвидше її позбутися: «Щоб не бути схожим на них». На кого «на них» — не казав.

Минуть хвороби, минуть переслідування, минуть муки, минуть біди, минуть смутки, минуть сльози, минуть образи, минуть рани, минуть глумління, мине голод, мине спрага, мине нагота, мине убозтво, мине каліцтво, мине сліпота, мине німота, мине кривоногота, минуть труди, невчаси, неспокої, мине усяке лихо.

— Хочете веселий анекдот? — спитав Білоножко.

— Ні, не хочу. Навіщо?

— Щоб підняти вам настрій.

— Навіщо? — повторив Іван. — Ти розвієш цю мою журбу, а потім замість неї прийде інша. І, може, ще тяжча.

…це таки дурниця, бо якщо чоловікові й жінці хочеться відпочити одне від одного, то їхня карта бита. Разом губили — разом і мусять шукати…

Рекомендації

Відгуки на книгу «Ностальгія» Василя Шкляра

2 відповіді до “Ностальгія”

  1. Алімероній Алімероній сказав:

    Чудовий роман

  2. Татьяна Татьяна сказав:

    Вважаю, що “Ностальгія” краща робота Шкляра, він перевершив самого себе. Доля інколи змушує змінити свої плани, а інколи навіть втратити свободу. Я повністю змінила думку стосовно свого життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *