«Ностальгія» Василь Шкляр

«Ностальгія» Василь Шкляр

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2300 переглядів
2300 переглядів

Про книгу «Ностальгія» Василя Шкляра

Роман “Ностальгія” – один з ранніх творів відомого українського письменника сучасності Василя Шкляра. У цій книзі спостерігається відточення авторського стилю Шкляра, його сумна філософія пошуку кращого життя героями твору, що стане основою всієї подальшої творчості письменника.

Події, описані в творі “Ностальгія”, припадають на рік страшної Чорнобильської катастрофи, яка зруйнувала спокійне життя українців. Напередодні цієї трагедії головний герой Микола Погорілий вирішує піти від дружини. За десять років почуття подружжя вже давно згасли, і чоловік вирішив відпочити від усього, що важким тягарем навалилося на нього – проблеми на роботі, важкість сімейного життя, нереалізовані творчі прагнення.

Звільнившись з видавництва, Микола від’їжджає до села, щоб повністю поринути у свої творчі задуми, проте телефонна розмова з дружиною повертає його зі світу своїх літературних фантазій до страшної буденності. Треба повертатися до Києва, де залишилася його дитина – трапився страшний вибух…

Василь Шкляр не просто створив життєву драму головного героя, а й показав внутрішнє напруження кожного з нас, хто прагне до щасливого, спокійного життя. Вся книга, від першої до останньої сторінки – це ностальгія за мріями та бажаннями, які нам забороняють втілити у реальність жорстокі випробування долі. Навіть тоді, коли Микола познайомився з жінкою, яка стала його натхненням, життя розпорядилося так, що вони не змогли залишитися разом.

Кожен з нас постійно повертається думками в яскраві сторінки свого минулого, коли попереду було багато можливостей. Проте ця ностальгія не тільки відкидає назад – вона гальмує рух вперед, до нових вражень і відкриттів. Чи знайде Микола сили перегорнути цю сторінку та прийняти виклик долі?

Книгу “Ностальгія” варто скачати й читати тим, хто хоче зануритися у філософію неминучості. Між рядків автор ставить цікаве філософське питання: чи треба людині ставати хазяїном своєї долі? Можливо, питання у надто високій відповідальності за “вільне плавання”, яку не кожен зможе витримати. Василь Шкляр змушує задумуватися над тими речами, на які ми часто не звертаємо уваги у повсякденних клопотах, проте саме вони є головними складовими нашої буденності.

Цитати з книги «Ностальгія» Василя Шкляра

Минуть хвороби, минуть переслідування, минуть муки, минуть біди, минуть смутки, минуть сльози, минуть образи, минуть рани, минуть глумління, мине голод, мине спрага, мине нагота, мине убозтво, мине каліцтво, мине сліпота, мине німота, мине кривоногота, минуть труди, невчаси, неспокої, мине усяке лихо.

— Хочете веселий анекдот? — спитав Білоножко.

— Ні, не хочу. Навіщо?

— Щоб підняти вам настрій.

— Навіщо? — повторив Іван. — Ти розвієш цю мою журбу, а потім замість неї прийде інша. І, може, ще тяжча.

Немає пророка на своїй землі. Ми сьорбаєм каву і говоримо про Фелліні, Габена, Бергмана, а тим часом Армстронг, космонавт, котрий першим ступив на Місяць, на зустрічі з радянськими митцями у Нью-Йорку підходить до Івана Миколайчука і благоговійно тисне руку: Оh, «Тhе rеd hоrsеs»!

…це таки дурниця, бо якщо чоловікові й жінці хочеться відпочити одне від одного, то їхня карта бита. Разом губили — разом і мусять шукати…

Скачати безкоштово книгу «Ностальгія» Василя Шкляра

Рекомендації

Відгуки на книгу «Ностальгія» Василя Шкляра

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *