«Нове життя» Данте Аліг'єрі

«Нове життя» Данте Аліг'єрі

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1327 переглядів
1327 переглядів

Про книгу «Нове життя» Данте Аліг'єрі

Книга «Нове життя» – дебютний твір видатного італійського поета і письменника Данте Аліг’єрі – провідника в епоху Відродження із середньовічної літературної темряви. Це – збірка сонетів, канцон і деяких коментарів до інтимної лірики. Всі твори збірки присвячені одній людині – прекрасній Беатріче Портінарі, яку Данте кохав таємним і пристрасним коханням, весь час знаходячись на відстані.

Письменник бачив свою кохану всього двічі – коли дівчинці виповнилося дев’ять років і тоді, коли вона стала прекрасною вісімнадцятирічною дівчиною. Побачивши Беатріче вперше, Данте одразу в неї закохався, а ще через дев’ять років зустріч з нею ще більше посилила його почуття.

На жаль, Беатріче прожила дуже коротке життя – вона померла, коли їй було двадцять чотири роки. Відчаю Данте не було меж – він обіцяв собі оспівувати свою кохану так, як не оспівував досі жоден чоловік. І він дійсно виконав свою обіцянку, пронісши образ Беатріче у своєму серці до кінця своїх днів. Нумерологія, пов’язана з числом «9», знайшла особливе відображення у даній книзі та огорнула кохання митця дещо містичними нотками.

Сонети, що входять до збірки «Нове життя», вражають щирістю й ніжністю, неймовірною силою почуттів, смутком і радістю, що переплелися в дивний візерунок. Автор бачить свою кохану в образі янгола-спасителя, провідника до Раю. В цій книзі спостерігаються перші штрихи «Божественно комедії», де Беатріче відводилась одна з ключових ролей.

Кохання для митця – це муза, яка диктує красиві епітети й метафори, перетворюючи твори на літературні картини в яскравих фарбах. Починаючи читати онлайн цю збірку, бачиш поступовий перехід від опису коханої до краси почуттів, а далі – до романтичного образу свого кохання, зведеного в ранг духовного порятунку. Натхнення італійського поета викликає захоплення – так могла писати тільки людина, що повністю підкорилася своїм почуттям і побачила в них сенс свого життя.

Для всіх бажаючих скачати «Нове життя» Данте Аліг’єрі пропонуємо скористатися нашими матеріалами в найзручніших форматах – fb2, txt, epub та rtf. Електронні книги бібліотеки ви можете отримати безкоштовно та без реєстрації.

Завантажити безкоштовно книгу «Нове життя» Данте Аліг'єрі

Рекомендації

Відгуки на книгу «Нове життя» Данте Аліг'єрі