«Нове життя» Данте Аліг'єрі

«Нове життя» Данте Аліг'єрі

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2298 переглядів
2298 переглядів

Про книгу «Нове життя» Данте Аліг'єрі

Книга «Нове життя» – дебютний твір видатного італійського поета і письменника Данте Аліг’єрі – провідника в епоху Відродження із середньовічної літературної темряви. Це – збірка сонетів, канцон і деяких коментарів до інтимної лірики. Всі твори збірки присвячені одній людині – прекрасній Беатріче Портінарі, яку Данте кохав таємним і пристрасним коханням, весь час знаходячись на відстані.

Письменник бачив свою кохану всього двічі – коли дівчинці виповнилося дев’ять років і тоді, коли вона стала прекрасною вісімнадцятирічною дівчиною. Побачивши Беатріче вперше, Данте одразу в неї закохався, а ще через дев’ять років зустріч з нею ще більше посилила його почуття.

На жаль, Беатріче прожила дуже коротке життя – вона померла, коли їй було двадцять чотири роки. Відчаю Данте не було меж – він обіцяв собі оспівувати свою кохану так, як не оспівував досі жоден чоловік. І він дійсно виконав свою обіцянку, пронісши образ Беатріче у своєму серці до кінця своїх днів. Нумерологія, пов’язана з числом «9», знайшла особливе відображення у даній книзі та огорнула кохання митця дещо містичними нотками.

Сонети, що входять до збірки «Нове життя», вражають щирістю й ніжністю, неймовірною силою почуттів, смутком і радістю, що переплелися в дивний візерунок. Автор бачить свою кохану в образі янгола-спасителя, провідника до Раю. В цій книзі спостерігаються перші штрихи «Божественно комедії», де Беатріче відводилась одна з ключових ролей.

Кохання для митця – це муза, яка диктує красиві епітети й метафори, перетворюючи твори на літературні картини в яскравих фарбах. Починаючи читати онлайн цю збірку, бачиш поступовий перехід від опису коханої до краси почуттів, а далі – до романтичного образу свого кохання, зведеного в ранг духовного порятунку. Натхнення італійського поета викликає захоплення – так могла писати тільки людина, що повністю підкорилася своїм почуттям і побачила в них сенс свого життя.

Для всіх бажаючих скачати «Нове життя» Данте Аліг’єрі пропонуємо скористатися нашими матеріалами в найзручніших форматах – fb2, txt, epub та rtf. Електронні книги бібліотеки ви можете отримати безкоштовно та без реєстрації.

Скачати безкоштово книгу «Нове життя» Данте Аліг'єрі

Рекомендації

Відгуки на книгу «Нове життя» Данте Аліг'єрі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *