«О люди, люди небораки» Тарас Шевченко

Вірш «О люди, люди небораки» Тарас Шевченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
379 переглядів
379 переглядів

Вiрш «О люди, люди небораки» Тараса Шевченко

О люди! люди небораки!
Нащо здалися вам царі?
Нащо здалися вам псарі?
Ви ж таки люди, не собаки!

Вночі і ожеледь, і мряка,
І сніг, і холод. І Нева
Тихесенько кудись несла
Тоненьку кригу попід мостом.
А я, отож таки вноні
Іду та кашляю йдучи.
Дивлюсь: неначе ті ягнята,
Ідуть задрипані дівчата,
А дід (сердешний інвалід)
За ними гнеться, шкандибає,
Мов у кошару заганяє
Чужу худобу. Де ж той світ?!
І де та правда?! Горе! Горе!
Ненагодованих і голих
Женуть (последний долг отдать),
Женуть до матері байстрят
Дівчаточок, як ту отару.
Чи буде суд! Чи буде кара!
Царям, царятам на землі?
Чи буде правда меж людьми?
Повинна буть, бо сонце стане
І осквернену землю спалить.

Аналiз вiрша «О люди, люди небораки» Тараса Шевченко

Вірш «О люди! люди небораки!» Тарас Шевченко створив у 1860 році, як і багато інших своїх робіт. Даний твір датується 3 листопада. Надруковано його було вже наступного року – у 1861, але тоді то була версія з купюрами. Зазвичай поет писав про свої роздуми, переживання, хвилювання за людей, долю країни, та й про власне життя також. Джерелом натхнення могли бути різні події, розмови з кимось, згадки про історію та ще багато чого.

Цього разу Тарас Григорович вирішив описати сцену, яку бачив на власні очі у Петербурзі на вулиці. Коли померла Олександра Федорівна (вдова царя Миколи І), труну з її тілом на тиждень виставили у тому соборі, де ховали царських осіб. Зроблено це було для того, щоб усі, хто забажає, могли попрощатись з нею, віддати останню шану.

Але далеко не всі приходили добровільно. Відвідини собору організовувались, наприклад, для вихованців дитячих притулків, над якими померла імператриця шефствувала (через це поет і назвав її «матір’ю байстрят»).

Ніхто не запитував згоди у вихованців, вони просто були зобов’язані робити те, що їм кажуть, тому й порівнював поет їх («задрипаних дівчат») з отарою ягнят, яких кудись женуть. Побачити ці рядки ви зможете й самі, коли будете читати вірш «О люди! люди небораки!» Тараса Шевченка українською мовою. У повній версії твір надрукували лише у 1876.

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «О люди, люди небораки» Тараса Шевченко та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «О люди, люди небораки» Тараса Шевченко: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «О люди, люди небораки» Тараса Шевченко і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Рекомендації

Відгуки на вірш «О люди, люди небораки» Тараса Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *