«О панно Інно…» Павло Тичина

Вірш «О панно Інно…» Павло Тичина

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
577 переглядів
577 переглядів
[uptolike]

Вiрш «О панно Інно…» Павла Тичини

О панно Інно, панно Інно!
Я — сам. Вікно. Сніги…
Сестру я Вашу так любив —
Дитинно, злотоцінно.
Любив? — Давно. Цвіли луги…
О люба Інно, ніжна Iнно,
Любові усміх квітне раз — ще й тлінно.
Сніги, сніги, сніги…
Я Ваші очі пам’ятаю,
Як музику, як спів.
Зимовий вечір. Тиша. Ми.
Я Вам чужий — я знаю.
А хтось кричить: ти рідну стрів!
І раптом — небо… шепіт гаю…
О ні, то очі Ваші.— Я ридаю.
Сестра чи Ви? — Любив…

Аналiз вiрша «О панно Інно…» Павла Тичини

Вірш «О панно Інно…» Павла Тичини – один з найкращих представників інтимної лірики в творчості не тільки Тичини, а й загалом в українській літературі. Тема кохання завжди була, є і буде, адже неможливо остаточно описати почуття людини, які та відчуває в пориві справжнього кохання. Проте цей вірш є титульним прикладом того, як варто звертатись до теми кохання, що залишає чимало приємних спогадів, які зостаються з людиною на все життя. Але, разом з тим, вірш показує, що любов може залишити і болісні спогади.

Настрій віршу оптимістичний. Автор піднесено описує свої спогади, що стосуються пані Інни, яка зайняла важливе місце в серці письменника. Він відчуває тугу, тому що не зміг втримати кохання, яке, немов пташка, вилетіло з рук та вже ніколи не повернеться. Але неможливо забрати у людини її спогади, що продовжують її надихати. Почавши читати вірш «О панно Інно…» Павла Тичини українською мовою, можна відчути, як описується неймовірне почуття кохання.

Цікаво, що автор чудово поєднує в своїй поезії імпресіонізм та символізм. Перший полягає в тому, що вірш сповнений звуків та кольорів, які дозволяють створити у читача відповідну картину. Суть символізму – образ Інни, як Музи, що покинула свого слугу, але той все одно звертається до неї, як до джерела натхнення.

Читайте також усі 👉 Вірші Павла Тичини 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “О, панно Інно, панно Інно” Павла Тичини українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «О панно Інно…» Павла Тичини українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «О панно Інно…» Павла Тичини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *