«Ой діброво – темний гаю» Тарас Шевченко

Вірш «Ой діброво – темний гаю» Тарас Шевченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1696 переглядів
1696 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Ой діброво – темний гаю» Тараса Шевченко

Ой діброво — темний гаю!
Тебе одягає
Тричі на рік… Багатого
Собі батька маєш.
Раз укриє тебе рясно
Зеленим покровом,—
Аж сам собі дивується
На свою діброву…
Надивившись на доненьку
Любу, молодую,
Возьме її та й огорне
В ризу золотую
І сповиє дорогою
Білою габою,—
Та й спать ляже, втомившися
Турбою такою.

Аналiз вiрша «Ой діброво – темний гаю» Тараса Шевченко

Вірш «Ой діброво – темний гаю» Тараса Шевченка, який було написано у 1860 році, легко перетворюється на пісню, бо створювався він саме так. А основою для нього стала українська народна пісня, відома під назвою «Ой дуброво, дубровонько!..». Її Шевченко, можливо, не просто запам’ятав, а бачив перед собою у вигляді тексту, коли створював власну поезію.

Оригінальна пісня друкувалась у кількох джерелах – у одному альманасі і кількох збірках, але достеменно невідомо, що з цього всього читав поет. Та як би там не було, а сьогодні кожен бажаючий у будь-який момент може почати читати вірш «Ой діброво – темний гаю» Тараса Шевченка українською мовою і насолоджуватись його поетичним словом. Даний твір опублікували вперше у 1867 році у «Кобзарі», який тоді вийшов у Петербурзі.

Діброву поет порівнює з дівчиною, у якої є багатий батько (темний гай), який її тричі на рік «одягає» у нові «наряди». То зеленню він її вкриває, то у золото перевдягає, а коли приходить час – у біле наряджає.

В такій поетичній формі Шевченко пише про природу і про ті зміни, які у ній відбуваються щосезону. Звідки поет узяв оригінальний текст пісні, точно сказати важко, але є версія, що допоміг у цьому йому Е. Желіговський, з яким він зустрічався у Петербурзі кілька разів, про що писав навіть у власному щоденнику.

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Ой діброво – темний гаю» Тараса Шевченко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Ой діброво – темний гаю» Тараса Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *