«Ой летіла стріла»

Вірш «Ой летіла стріла»

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
199 переглядів
199 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Ой летіла стріла»

Ой летіла стріла
З-за синього моря.
Ой де ж вона впала?
— На вдовинім полі.
Кого ж вона вбила?
— Вдовиного сина.
Немає нікого
Плакати по ньому.
Летять три зозуленьки,
І всі три рябенькі:
Одна прилетіла,
В головоньках сіла;
Друга прилетіла.
Край серденька сіла;
Третя прилетіла
Та в ніженьках сіла.
Що в головках сіла —
То матінка рідна;
Сіла край серденька —
То його миленька;
А в ніженьках сіла —
То його сестриця.
Де матінка плаче.
Там Дунай розлився;
Де плаче сестриця,
Там слізок криниця;
Де плаче миленька —
Там земля сухенька.
Ой матінка плаче.
Поки жити буде;
А сестриця плаче.
Поки не забуде;
А миленька плаче.
Поки його бачить…

Аналiз вiрша «Ой летіла стріла»

Вірш «Ой летіла стріла» вважається народною баладою, тобто твором, який написав не конкретний автор, а різні люди спільними зусиллями. Це означає, що текст вірша в усній формі передавався між людьми, тому міг у чомусь змінюватись. Якою була найперша версія – невідомо, але у 1915 році у селі Погорілівці вперше було записано цей вірш на папері, і з того часу його таким знають читачі.

Розповідається у творі сумна історія про молодого хлопця, який міг би ще довго жити, але чиясь ворожа стріла обірвала його життя. Прилетіла вона десь «з-за синього моря». А ким був той хлопець? Сином жінки, що стала колись вдовою, а тепер ще й матір’ю, у якої забрали дитину. Залишились у хлопця рідні, які горюють. І хоч фізично вони не присутні на полі, де він залишився, їх душі втілюються у пташок, що прилітають і сідають біля нього.

Кожна пташка символізує жінку, яка оплакує парубка. Та, що в ніженьках сіла – його сестричка, біля серця – кохана дівчина, а коло голівоньки – матір. Плачуть усі над убитим, але горе кожної з них різне. Дівчина, яка його любила, невдовзі коханого забуде, бо закоханість триває, поки пара разом. У сестри теж своє життя почнеться, тому вона не так вже й довго страждатиме. А от горе матері буде вічним, бо для неї її дитина завжди важлива, а її втрата – біль на все життя.

Про ступінь важкості та емоційності переживань жінок говорить і кількість виплаканих сліз. Наприклад, де плаче матінка, там ціла річка розливається, а де дівчина миленька – там і земля сухою залишається. Оскільки зозуля – це символ смутку і туги за минулим, то саме цей образ використовується у творі. Три пташки – три людини, які сумують за хлопцем.

Читаючи баладу, людина починає співчувати і парубку, який так рано помер, і тим людям, які залишились без нього, а особливо матері, бо її горе безмірне і нескінченне.

Метафори, епітети, гіперболу, анафору та пестливі слова можна побачити у вірші. Ці художні засоби роблять його таким образним і емоційно насиченим.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш-баладу “Ой летіла стріла” українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Ой летіла стріла» українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Ой летіла стріла»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *