«Ой люлі, люлі, моя дитино» Тарас Шевченко

Вірш «Ой люлі, люлі, моя дитино» Тарас Шевченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
438 переглядів
438 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Ой люлі, люлі, моя дитино» Тараса Шевченко

Ой люлі, люлі, моя дитино,
Вдень і вночі.
Підеш, мій сину, по Україні,
Нас кленучи.
Сину мій, сину, не клени тата,
Не пом’яни.
Мене, прокляту, я твоя мати,
Мене клени.
Мене не стане, не йди меж люди,
Іди ти в гай;
Гай не спитає й бачить не буде,
Там і гуляй.
Найдеш у гаї тую калину,
То й пригорнись,
Бо я любила, моя дитино,
Її колись.
Як підеш в села, у тії хати,
То не журись.
А як побачиш з дітками матір,
То не дивись.

Аналiз вiрша «Ой люлі, люлі, моя дитино» Тараса Шевченко

Вірш «Ой люлі, люлі, моя дитино» у Тараса Шевченка з’явився у 1848 році, а надрукували його вперше аж у 1862 у журналі «Основа». І це не просто поетичний твір, а справжня колискова пісня, яку легко можна покласти на музику, що одразу ж і почав робити народ. Писав поет її у один з найскладніших періодів свого життя, коли займатись творчістю (малювати і писати) йому було взагалі заборонено.

Твір написано від імені матері, яка тужливо співає своєму синові, і кожне слово у неї сповнене болю і смутку. Це може також відчути той, хто буде читати вірш «Ой люлі, люлі, моя дитино» Тараса Шевченка українською мовою на нашому сайті.

Знавці називають цей твір романсом-колисковою, бо за музичною організацією він найближче знаходиться саме до романсу. Вражає вірш тим, що слова у ньому такі прості, але як вони несуть багато глибинного змісту, і це помітно з перших же рядків.

Шевченко переймається долею жінок, яких називали покритками, бо їх соціальна незахищеність, так само як і їх дітей, народжених не у шлюбі, була серйозною проблемою тогочасного українського суспільства.

Таких жінок засуджували люди, тому вони відчували себе самотніми і відчуженими. За сюжетом вірша, матері, яка любить свого сина, доводиться вже від народження готувати його до того, що серед людей йому місця не знайдеться, бо така вже у них доля – важка і нещаслива…

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Ой люлі, люлі, моя дитино» Тараса Шевченко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Ой люлі, люлі, моя дитино» Тараса Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *