«Ой на горі да женці жнуть»

Вірш «Ой на горі да женці жнуть»

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
152 переглядів
152 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Ой на горі да женці жнуть»

Ой на горі та женці жнуть,
А попід горою,
Яром-долиною
Козаки йдуть.
Гей, долиною,
Гей, широкою,
Козаки йдуть.

Попереду Дорошенко
Веде своє військо,
Військо запорізьке,
Хорошенько.
Гей, долиною,
Гей, широкою,
Хорошенько.

А позаду Сагайдачний,
Що проміняв жінку
На тютюн та люльку,
Необачний.
Гей, долиною,
Гей, широкою,
Необачний.

“Гей, вернися, Сагайдачний,
Візьми свою жінку,
Віддай тютюн-люльку,
Необачний!
Гей, долиною,
Гей, широкою,
Необачний!”

“Мені з жінкою не возиться,
А тютюн та люлька
Козаку в дорозі
Знадобиться!
Гей, долиною,
Гей, широкою,
Знадобиться.

Гей, хто в лісі, озовися!
Та викрешем вогню,
Та закурим люльку,
Не журися!
Гей, долиною,
Гей, широкою,
Не журися!”
__________________

Примітка: перший рядок кожного куплету повторюється двічі.

Аналiз вiрша «Ой на горі да женці жнуть»

Пісня «Ой на горі да женці жнуть» – феноменальний приклад української народної творчості, що передається з покоління в покоління. Цей твір пройшов не через одне століття, несучи слово про козацьку славу, що здобувалась в боротьбі за загальнонародне щастя. Козаки, як борці за права та вольності всього народу, стали справжнім символом, що оспівувався в піснях та віршах. Цей твір показовий, адже передає не лише настрої самих козаків, але й звичайних людей, яких вона захищали та за яких боролись. Основна думка твору теж важлива, адже говорить про те, що особистий інтерес не має переважати над суспільним, коли мова йде про долю всього народу.

Сюжет твору змальовує картину, на якій селяни спостерігають за козацьких походом, що проходить повз поля та села. Серед головних героїв твору, окрім оповідача, можна відзначити Дорошенка та Сагайдачного – відомих козацьких гетьманів, що ведуть своє військо. Цікаво, що образ Сагайдачного змальовується як необачний, адже той проміняв жінку на тютюн та люльку. Цим невідомий автор намагався показати, що для гетьмана важливішим була доля його братів по зброї, разом з якими він і пішов у похід.

Художні засоби, що представлені в творі повторами, риторичними окликами та звертаннями дуже симфонічні та яскраві. Вони ще раз відсилають до того, що твір належить саме до народної творчості, адже саме для цього жанру властиві численні звернення, повтори та згадані звернення до Сагайдачного. Використання антитез покликано показати слухачеві чи читачеві необачність Сагайдачного та протиставлення мирної картини роботи селян на полі та військового походу козаків. Цим невідомий автор поєднує буття українців, що мусили працювати та боротись задля того, аби мати щасливе майбутнє. Зрештою, ці мотиви продовжують залишатись актуальними.

Тут ви можете слухати онлайн пісню “Ой на горі да женці жнуть” українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Ой на горі да женці жнуть» українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Ой на горі да женці жнуть»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *