«Ой не ходи, Грицю» Маруся Чурай

Вірш «Ой не ходи, Грицю» Маруся Чурай

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1565 переглядів
1565 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Ой не ходи, Грицю» Марусі Чурай

Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці,
Бо на вечорницях дівки — чарівниці.
Котра дівчина чари добре знала,
Вона ж того Гриця та й причарувала.
Інша дівчина чорнобровая,
Та чарівниченька справедливая.
У неділю рано зілля копала,
В понеділок — переполоскала,
Як прийшов вівторок — зілля ізварила,
У середу рано Гриця отруїла.
Прийшов четвер — Гриць уже помер,
Прийла п’ятниця — поховали Гриця.
А в суботу рано
Мати дочку била:
— Ой нащо ж ти, доню, Гриця отруїла?
— Ой мамо, мамо, жалю в Вас не має…
Нехай же Грицько нас двох не кохає!
Нехай не буде ні тій, ні мені,
Нехай дістанеться та й сирій землі.
Така тобі, Грицю, за теє відплата —
З чотирьох дощичок темненька хата…

Аналiз вiрша «Ой не ходи, Грицю» Марусі Чурай

Вірш «Ой не ходи, Грицю» Марусі Чурай – це всім відома пісня-балада, яка не втратила своєї популярності і донині, та продовжує займати важливе місце в літературній спадщині. Пісня присвячена темі кохання, щоправда в ключі невірності хлопця до його дівчини. Таку зраду неможливо пробачити чи забути – вона назавжди залишить свій відбиток на душі людини. Вірш є сумним за настроєм, адже така тема не може бути інакшою.

Історія починається з того, що закохана дівчина просить свого хлопця не йти на вечорниці, бо знає, що там буде дівчина, яка володіє чарами, та яка може забрати його у неї. Але хлопець її не послухав та пішов. Вона не змогла пробачити Гриця, та забажала помсти, адже лише вона могла заспокоїти її. Для цього вона пішла до лісу, щоб назбирати зілля та зварити його для Гриця. Важко не помітити мораль, коли почнете читати вірш «Ой не ходи, Грицю» Марусі Чурай українською мовою, що говорить про важливість вірності тому, хто тебе кохає.

Подружня зрада, або ж зрада тих, хто розкриває тобі свою душу, з давніх давен було одним з найбільших гріхів. І Гриць, вчинивши його, мав отримати свою кару. Цей твір надихнув багатьох українських письменниць на написання власних творів, що теж були присвячені темі зради. Них надихались зокрема Ліна Костенко та Ольга Кобилянська, що взяли за основу сюжет про Гриця.

Тут ви можете слухати онлайн вірш-пісню “Ой не ходи, Грицю…” Марусі Чурай українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Ой не ходи, Грицю» Марусі Чурай українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Ой не ходи, Грицю» Марусі Чурай

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *