«Ой, у вишневому саду»

Вірш «Ой, у вишневому саду»

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
328 переглядів
328 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Ой, у вишневому саду»

Ой у вишневому саду,

Там соловейко щебетав.

Додому я просилася,

А ти мене все не пускав.

Додому я просилася,

А ти мене все не пускав.

Ой милий мій, а я твоя,

Зійшла вечірняя зоря.

Проснеться матінка моя,

Буде питать, де була я.

Проснеться матінка моя,

Буде питать, де була я.

А ти їй дай такий отвіт:

«Така чудова майська ніч,

Весна іде, красу несе,

А тій красі радіє все.

Весна іде, красу несе,

А тій красі радіє все».

Доню моя, не в тому річ,

Де ти гуляла цілу ніч.

Чого розплетена коса,

А на очах блищить сльоза?

Чого розплетена коса,

А на очах блищить сльоза?

Коса моя розплетена,

Її подруга розплела,

А на очах блищить сльоза,

Бо з милим розлучилась я.

А на очах блищить сльоза,

Бо з милим розлучилась я.

Мамо моя, ти вже стара,

А я щаслива й молода,

Я жити хочу, я люблю,

Мамо не лай дочку свою,

Я жити хочу, я люблю,

Мамо не лай дочку сво

Аналiз вiрша «Ой, у вишневому саду»

Вірш «Ой, у вишневому саду» став відомим завдяки тому, що його було покладено на музику, і так народилась прекрасна лірична пісня. Тема твору – кохання. Про це почуття складено багато віршів, та зазвичай вони розповідають про любов нещасну, нерозділену, але тут ситуація зовсім інша. У творі є головна героїня, у серці якої, як і в природі (а навколо весна) все розквітло, бо там «народилось» кохання.

У дівчини побачення з її милим у прекрасному місці – у квітучому вишневому садку. Їм так добре разом, що не хочеться й на мить розлучатись. І соловей так солодке щебече, і вони удвох такі щасливі, але традиції не дозволяють до заміжжя бути з хлопцем так довго вечорами. Героїня повинна йти додому, тому й просить коханого, щоб він її відпустив, але йому теж не хочеться розлучатись.

Дівчина хвилюється, що повернеться додому саме тоді, коли прокинеться її матінка, почне сваритись чи ставити запитання. Вона захоче дізнатись, де донька провела цілу ніч і чому коса у неї розплетена, а на очах бринять сльози. От тоді і розповість їй дівчина, що волосся їй розплела подруга, а плаче через те, що змушена була з коханим своїм розлучитись на деякий час.

У фінальній частині твору героїня просить матінку не лаятись, бо хіба ж можна сварити людину, яка кохає і хоче жити щасливим життям с тим, кому належить її серце. Дівчина відверто говорить про те, що вона закохана, що ці почуття дарують їй радість і жагу до життя.

Розплетена коса – це символ завершення дівування для дівчини. Тобто вона стає нареченою, а потім і дружиною. Оскільки у вірші є згадування про розплетене волосся, то це натяк на те, що головна героїня збирається вийти заміж і жити вже не з батьками, а зі своїм чоловіком. Йому вона готова підкоритись і прожити все життя разом.

Пісня хоч і народна, залишається актуальною і в сучасних реаліях. Її нерідко можна почути на весіллях у виконанні нареченої та її подружок. Враження твір залишає приємні.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш-пысню “Ой, у вишневому саду” українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Ой, у вишневому саду» українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Ой, у вишневому саду»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *