«Оленіада» Ірен Роздобудько

«Оленіада» Ірен Роздобудько

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
934 переглядів
934 переглядів

Про книгу «Оленіада» Ірен Роздобудько

Книга «Оленіада» – справжня літературно-культурна подія незалежної України. Недаремно Ірен Віталіївна Роздобудько назвала своє творіння комедією абсурду. Дивлячись на життя в багатостраждальній Україні, після довгих очікувань залишається лише одне – замінити сльози та розпач на гумор та іронію.

Цей твір належить до жанру політичної сатири – сміливої, влучної та проникливої. З іншого боку на роман можна подивитися як на антиутопію з елементами фантастики, але занадто реалістичними здається все зображене.

Роздобудько писала його цілих тринадцять років, і в другій частині твору одразу видно більш широкий розмах письменницького таланту авторки. Висміювання діючої влади та системи стосунків між чиновниками, політичними діячами та іншими впливовими людьми зображено досить витончено, а метафора з оленячим бумом в Україні стала майстерним засобом викриття «гнилого» фундамента нашого суспільства.

Всі події роману «Оленіада» обертаються навколо оленів – через зміну клімату нашу країну зненацька заполонила оленяча ідеологія. Олені стали основним транспортним засобом українців, проте з цими лапландськими тваринами держава втратила спокій.

Назрівають нові політичні скандали та ігри. Політичні партії розділилися на два ворожих табори – одні вимагають негайного звільнення території держави від оленячої навали, інші, навпаки, сприяють їхньому розмноженню, адже бачать великі перспективи в оленячому бізнесі.

Серед цього вітру оленячих революцій читач спостерігатиме за життям двох звичайних українців, колишніх товаришів Семена та Валентина. Вони не лише мимоволі стають учасниками оленячого руху, а й розв’язують особисті проблеми, щедро приправлені пронизливою іронією авторки.

У цій відвертій книзі читач знайде багато кумедних сцен з життя знайомих політиків і зірок шоу-бізнеса. Прийом гротеску, який вдало використала письменниця, дозволив зобразити істинну суть нашої епохи та проаналізувати найзначніші події України початку XXI століття.

Читати онлайн цю оригінальну книгу ви можете в нашій електронній бібліотеці безкоштовно та без реєстрації. Всі бажаючі скачати «Оленіада» Ірен Віталіївни Роздобудько знайдуть його на цьому сайті у форматах fb2, txt, epub та rtf.

Цитати з книги «Оленіада» Ірен Роздобудько

***

Усе те, що ми робимо для чоловіків, потім нам же і вилазить боком, бо в такий спосіб ми їм підкреслюємо, що вони ні на що не спроможні самі.***

Думка і уява має силу. Ти її з часом починаєш приймати за реальність, починаєш у неї вірити. Думки в такий спосіб оживають.***

Кажуть же люди, що першу дружину чоловіку дає Бог, другу – люди, а третю – біс.***

Найкраща людська доброта – це та, яку ти отримуєш і не помічаєш, яку тобі дають так, що ти навіть сам спочатку не розумієш, що то був вияв любові до тебе.***

Вбрання, яке ми вдягаємо для друзів, дуже відрізняється від того, яке ми знімаємо для мужчин, яких ми любимо.

Завантажити безкоштовно книгу «Оленіада» Ірен Роздобудько

Рекомендації

Відгуки на книгу «Оленіада» Ірен Роздобудько