«Оленіада» Ірен Роздобудько

«Оленіада» Ірен Роздобудько

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1744 переглядів
1744 переглядів

Про книгу «Оленіада» Ірен Роздобудько

Книга «Оленіада» – справжня літературно-культурна подія незалежної України. Недаремно Ірен Віталіївна Роздобудько назвала своє творіння комедією абсурду. Дивлячись на життя в багатостраждальній Україні, після довгих очікувань залишається лише одне – замінити сльози та розпач на гумор та іронію.

Цей твір належить до жанру політичної сатири – сміливої, влучної та проникливої. З іншого боку на роман можна подивитися як на антиутопію з елементами фантастики, але занадто реалістичними здається все зображене.

Роздобудько писала його цілих тринадцять років, і в другій частині твору одразу видно більш широкий розмах письменницького таланту авторки. Висміювання діючої влади та системи стосунків між чиновниками, політичними діячами та іншими впливовими людьми зображено досить витончено, а метафора з оленячим бумом в Україні стала майстерним засобом викриття «гнилого» фундамента нашого суспільства.

Всі події роману «Оленіада» обертаються навколо оленів – через зміну клімату нашу країну зненацька заполонила оленяча ідеологія. Олені стали основним транспортним засобом українців, проте з цими лапландськими тваринами держава втратила спокій.

Назрівають нові політичні скандали та ігри. Політичні партії розділилися на два ворожих табори – одні вимагають негайного звільнення території держави від оленячої навали, інші, навпаки, сприяють їхньому розмноженню, адже бачать великі перспективи в оленячому бізнесі.

Серед цього вітру оленячих революцій читач спостерігатиме за життям двох звичайних українців, колишніх товаришів Семена та Валентина. Вони не лише мимоволі стають учасниками оленячого руху, а й розв’язують особисті проблеми, щедро приправлені пронизливою іронією авторки.

У цій відвертій книзі читач знайде багато кумедних сцен з життя знайомих політиків і зірок шоу-бізнеса. Прийом гротеску, який вдало використала письменниця, дозволив зобразити істинну суть нашої епохи та проаналізувати найзначніші події України початку XXI століття.

Читати онлайн цю оригінальну книгу ви можете в нашій електронній бібліотеці безкоштовно та без реєстрації. Всі бажаючі скачати «Оленіада» Ірен Віталіївни Роздобудько знайдуть його на цьому сайті у форматах fb2, txt, epub та rtf.

Цитати з книги «Оленіада» Ірен Роздобудько

***

Усе те, що ми робимо для чоловіків, потім нам же і вилазить боком, бо в такий спосіб ми їм підкреслюємо, що вони ні на що не спроможні самі.***

Думка і уява має силу. Ти її з часом починаєш приймати за реальність, починаєш у неї вірити. Думки в такий спосіб оживають.***

Кажуть же люди, що першу дружину чоловіку дає Бог, другу – люди, а третю – біс.***

Найкраща людська доброта – це та, яку ти отримуєш і не помічаєш, яку тобі дають так, що ти навіть сам спочатку не розумієш, що то був вияв любові до тебе.***

Вбрання, яке ми вдягаємо для друзів, дуже відрізняється від того, яке ми знімаємо для мужчин, яких ми любимо.

Скачати безкоштово книгу «Оленіада» Ірен Роздобудько українською мовою

Рекомендації

Відгуки на книгу «Оленіада» Ірен Роздобудько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *