«Орлеанська діва» Вольтер

«Орлеанська діва» Вольтер

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
4778 переглядів
[uptolike]

Короткий зміст книги «Орлеанська діва» Вольтера (анотація)

Вольтер – відомий французький письменник і просвітитель XVIII століття. Його літературною та життєвою мудрістю захоплювалися Гете, Пушкін, Достоєвський та інші легендарні постаті світової літератури. Його волелюбство, відвертість та сміливість випереджали час, і навіть незважаючи на постійні переслідування влади й церкви, йому вдалося донести до людей справжні життєві цінності.

Його книга «Орлеанська діва» написана в притаманній йому іронічно-саркастичній манері. Головна ідея твору – висміювання тогочасного церковного культу бідної дівчини з невеличкого поселення Домремі Жанни д’Арк, яка своєю мужністю та патріотизмом надихала французьку армію на відчайдушну боротьбу з англійцями.

Починаючи читати онлайн поему, відчуваєш повагу до Жанни – до її твердого характеру й незламної волі, жертовності заради благополуччя своєї батьківщини. Проте автор показує зворотній бік легенди про Орлеанську діву. Після страти дівчини англійцями всередині XV століття ім’я Жанни д’Арк набуло особливого сенсу. Вона стала національною героїнею французького народу, із покоління в покоління її вважали «посланицею небес», святою, яка змогла врятувати Францію через свою невинність.

Вольтер іронізує саме над цим безглуздим культом святої Жанни, змальовуючи її як звичайну сільську дівчину зі своїми слабкостями, сумнівами та помилками, з її прагненням до особистого щастя. Історична роль відважної героїні не заперечується в книзі, проте письменник пускає сатиричні стріли в бік представників тогочасної церкви, показуючи їхнє лицемірство, розпусту, брехню.

Рекомендуємо скачати «Орлеанська діва» Вольтера всім, хто цінує оригінальну літературу, вільну від шаблонів та прикрашену гострими афористичними висловлюваннями. Висміюючи підлабузництво та панівну роль релігії, що затьмарила здоровий глузд, автор закликав до звичайних земних радощів, добрих вчинків, справжнього кохання з природним статевим потягом.

Поема «Орлеанська діва» – це виклик темряві та пошук світла, що ховається у звичайних буденних речах. Ця дотепна та яскрава книга талановитого письменника чекає на вас в нашій електронній бібліотеці у форматах fb2, txt, epub та rtf – тут ви отримаєте її безкоштовно та без реєстрації.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Орлеанська діва» Вольтера українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Скачати безкоштово книгу «Орлеанська діва» Вольтера українською мовою

Рекомендації

Відгуки на книгу «Орлеанська діва» Вольтера

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *