«Осіння пісня» Поль Марі Верлен

Вірш «Осіння пісня» Поль Марі Верлен

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
426 переглядів
426 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Осіння пісня» Поля Марі Верлена

Неголосні
Млосні пісні
Струн осінніх
Серце тобі
Топлять в журбі,
В голосіннях.

Блідну, коли
Чую з імли —
Б’є годинник:
Линуть думки
В давні роки
Мрій дитинних.

Вийду надвір —
Вихровий вир
В полі млистім
Крутить, жене,
Носить мене
З жовклим листям.

Аналiз вiрша «Осіння пісня» Поля Марі Верлена

Вірш «Осіння пісня» Поль Марі Верлен написав у 1866 році, а увійшов він до збірки поета «Сатурнічні поезії», яка була першою у його творчій біографії. Варто відмітити, що саме цей твір зробив Верлена відомим широкому колу читачів. Головна його особливість у музичному звучанні, хоч це і поезія.

Ліричний герой, який знаходиться у центрі сюжету твору, сумує і тужить, і настрій його повністю відтворює осіння пора, коли дують холодні вітри, йдуть дощі, а з гілок дерев злітають вже мертві листочки, які колись були зеленими і сповненими життєвої сили. Для поета це спосіб вираження власного внутрішнього стану, бо думки і спогади про молодість, які спливають у його пам’яті, приносять не радість, а лише сум і сльози.

Зазвичай осінь сприймається як золота пора, красою якої варто насолоджуватись, але для Верлена це вже початок старості. Як в’яне природа, так в’яне і сама людина, у якої вже немає стільки сил та енергії. І хоч загальне відчуття від вірша легке, при цьому відчуваються тривога і хвилювання.

Годинник, листя, струни та інші образи – це символи, які використовує поет, щоб показати відчуття невідворотності втрати чогось важливого і цінного. Душа ліричного героя, мов той сухий листочок, що падає на землю, підхоплений вихровим виром,, опиняється у владі фатуму/долі, і нікуди від цього не подітись…

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Осіння пісня” Поля Верлена українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Осіння пісня» Поля Марі Верлена українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Осіння пісня» Поля Марі Верлена

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *