«Пісня про друга» Володимир Висоцький

Вірш «Пісня про друга» Володимир Висоцький

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
676 переглядів
676 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Пісня про друга» Володимира Висоцького

Пісня про друга
Володимир Висоцький

Якщо раптом дізнавсь, що друг
І не ворог, не друг, а так,
І одразу не розбереш,
Погань він чи святий, —

Хлопця в гори з собою тягни,
Не кидай одного його,
Хай у зв’язці з тобою одній —
Там пізнаєш — який.

Якщо хлопець в горах — не ах,
Якщо зразу розкис — і вниз,
Крок — на льодовик і скис,
Оступився — і в крик, —

Отже, поруч — тобі чужий,
Ти його не свари — жени, —
В гори цих не беруть паскуд
Й серцем не поважають.

Якщо ж він не скавчав, не нив,
Був похмурий і злий, та йшов,
А коли ти зі скелі упав,
Він стогнав — та тримав, —

Якщо йшов разом він як в бій,
На вершині стояв, хмільний, —
Значить, як на себе самого
Покладись на нього.

© Микола Попов. Переклад, 2009

Аналiз вiрша «Пісня про друга» Володимира Висоцького

Вірш «Пісня про друга» Володимира Висоцького є цікавим твором про те, як варто сприймати дружні відносини та як треба перевіряти їх на міцність. Поет висвітлив багато тем в своїй творчості і не обійшов увагою тему дружби, як споконвічний аспект міжлюдських взаємин. Що цікаво, пісня була написана для фільму, який за давністю років відійшов на другий план, в той час як пісня продовжила жити своїм життям.

Перш за все, варто звернути увагу на манеру, в якій був написаний цей твір. Це різкі фрази, що є ніби закидом до читача, та викликом йому. Також автор задає риторичне питання, чи дійсно той, кого він вважає другом, є таким насправді. Створюючи важкі умови, а саме похід в гори, письменник показує, як саме і в якій ситуації проявляється справжня вірність та відданість. До речі, читати онлайн вірш «Пісня про друга» Володимира Висоцького українською мовою можна на нашому сайті електронних книг.

Письменник твердо впевнений в тому, що лише в екстремальних умовах проявляється справжня природа людини і її суть. Тільки в них можна зрозуміти, на що здатна людина та те, чи варто на неї розраховувати. Чіткими і ясними фразами поет характеризує ту людину, за яку варто триматися і яка не кине в біді та ту, що варто покинути.

Скачати вірш «Пісня про друга» Володимира Висоцького можна безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб), скориставшись нашим ресурсом електронних книг.


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Пісня про друга» Володимира Висоцького та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Пісня про друга» Володимира Висоцького: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «Пісня про друга» Володимира Висоцького і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Пісня про друга» Володимира Висоцького

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *