«Пісня про матір» Борис Олійник

Вірш «Пісня про матір» Борис Олійник

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
381 переглядів
381 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Пісня про матір» Бориса Олійника

Посіяла людям
літа свої, літечка житом,
Прибрала планету,
послала стежкам споришу,
Навчила дітей,
як на світі по совісті жити,
Зітхнула полегко —
і тихо пішла за межу.
— Куди ж це ви, мамо?! —
сполохано кинулись діти,
— Куди ви, бабусю? —
онуки біжать до воріт.
— Та я недалечко…
де сонце лягає спочити.
Пора мені, діти…
А ви вже без мене ростіть.
— Та як же без вас ми?..
Та що ви намислили, мамо?
— А хто нас, бабусю,
у сон поведе по казках?
— А я вам лишаю
всі райдуги із журавлями,
І срібло на травах,
і золото на колосках.
— Не треба нам райдуг,
не треба нам срібла і злота,
Аби тільки ви
нас чекали завжди край воріт.
Та ми ж переробим усю вашу вічну роботу, —
Лишайтесь, матусю.
Навіки лишайтесь. Не йдіть.
Вона посміхнулась,
красива і сива, як доля,
Махнула рукою —
злетіли увись рушники.
“Лишайтесь щасливі”,-
і стала замисленим полем
На цілу планету,
на всі покоління й віки.

Аналiз вiрша «Пісня про матір» Бориса Олійника

Вірш «Пісня про матір» Бориса Олійника – це гімн жінці, яка стала матір’ю, яка все своє життя багато працювала, встигаючи при цьому виховувати дітей. Поет присвятив цей твір власній мамі, яку дуже любив і шанував. Для нього вона була найближчою людиною. Нікого іншого, настільки ж рідного й близького, для поета в житті не було. Матері він присвячував вірші часто, але цей твір особливий. У нього автор вклав всю свою душу, виразив почуття любові і поваги так, що вірш став присвятою усім матерям, а не лише його рідній неньці.

Це ліричний і ніжний твір, у якому поет описує матір такою, якою він сам її знає, якою бачать її онуки (нове покоління). Читаючи поетичні рядки цього твору, можна зрозуміти, що мати була людиною працьовитою, тому займалась не лише вихованням своїх дітей, а й господарством, працювала на землі. Вона все встигала, поки була молодшою, бо тоді було багато сил. Тепер вже все інакше – молодість минула, діти виросли, сил стало значно менше. Та навіть за таких умов їй хочеться навести скрізь красу і порядок, щоб було чисто навколо і гарно.

Виховуючи дітей, вона давала їм добрі поради і настанови на життя, вчила бути справедливими, чесними, працьовитими, бажала їм тільки щастя. І навіть тепер, коли прийшла старість і сил вже зовсім мало, любові у її серці не стало менше. Вона продовжує з теплом ставитись до людей, до родини, до своєї хати і Батьківщини.

Зміст вірша не може не розчулити читача/слухача, бо розповідається у ньому про той момент, коли старенька мати вже готується «йти за межу», тобто прощатись із життям. Її шлях завершується, але після себе вона залишає великий спадок – у своїх дітях та онуках. І як би вони не благали її залишитись з ними, як би не обіцяли, що будуть допомагати робити всю її «вічну роботу», але від смерті не втекти…

Цей трагічний і сумний момент Борис Олійник описує не прямо, а метафорично і лірично. Тут немає важких чи страшних слів, але є розуміння, що прекрасна людина пішла у вічність…

Слухати вірш «Пісня про матір» Бориса Олійника онлайн українською мовою безкоштовно:


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Пісня про матір» Бориса Олійника та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Пісня про матір» Бориса Олійника: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «Пісня про матір» Бориса Олійника і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Пісня про матір» Бориса Олійника

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *