«Породила мене мати» Тарас Шевченко

Вірш «Породила мене мати» Тарас Шевченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
332 переглядів
332 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Породила мене мати» Тараса Шевченко

Породила мене мати
У високих у палатах,
Шовком повила.

У золоті, в оксамиті,
Мов та квіточка укрита,
Росла я, росла.

І виросла я на диво:
Кароока, чорнобрива,
Білолицяя.

Убогого полюбила,
Мати заміж не пустила,
Осталася я

У високих у палатах
Увесь вік свій дівувати,
Недоля моя.

Як билина при долині,
В одинокій самотині
Старіюся я.

На світ божий не дивлюся,
Ні до кого не горнуся…
А матір стару…

Прости мене, моя мати!
Буду тебе проклинати,
Поки не умру.

Аналiз вiрша «Породила мене мати» Тараса Шевченко

Вірш «Породила мене мати» Тараса Шевченка написано у 1848 році на Косаралі. Під час перебування на острові разом з експедицією, Шевченко встиг написати чимало віршованих творів, серед яких і ті, у яких оповідь ведеться від жіночого, а не від чоловічого імені. От і тут у центрі сюжету знаходиться дівчина, але не бідна, як зазвичай у поета бувало, а багата і всім забезпечена.

Головна героїня, з якою ви познайомитесь, коли будете читати вірш «Породила мене мати» Тараса Шевченка, виросла у достатку і любові. Все у її житті було прекрасно, і сама вона була дуже гарною і привабливою особою.

Але так вже сталось, що покохала дівчина юнака бідного, який точно був їй не рівня. Щоправда, для неї це значення не мало, а от мати хвилювалась, щоб донька знайшла достойного чоловіка, тому й не пустила єдину кровиночку заміж за убогого…

Та не захотіла дівчина потім когось іншого собі шукати, тому й лишилась самотньою. І у своїй недолі винною вона вважала матінку, яка завадила їй щастя своє з коханим збудувати.

Поет торкається у цьому вірші теми соціальної нерівності, яка існувала у суспільстві і робила людей нещасними, бо вони змушені були відмовлятись від найщиріших почуттів і втрачати шанс на щасливе сімейне життя. А хтось, як головна героїня, і мати рідну готовий був проклинати до скону своїх днів за таку несправедливість…

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Породила мене мати» Тараса Шевченко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Породила мене мати» Тараса Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *