«Портрет Доріана Грея» Оскар Уайльд

«Портрет Доріана Грея» Оскар Уайльд

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2697 переглядів
2697 переглядів

Про книгу «Портрет Доріана Грея» Оскара Уайльда

Книга «Портрет Доріана Грея» – особливий роман, що вражає драматизмом, яскравістю персонажів та глибокою філософію. Це – єдиний опублікований твір всесвітньо відомого Оскара Уайльда, проте кількість його екранізацій вражає – більше тридцяти. Він був виданий наприкінці XIX століття, проте і нині актуальність його ідей не згасає та змушує читачів кількох поколінь замислюватися над моральною притчею, що лежить в основі роману.

Починаючи читати онлайн цей роман, не можеш утриматися від захоплення красою головного героя – двадцятирічного Доріана Грея. Талановитий художник Безіл Холвард вирішує написати портрет Доріана, і, милуючись його бездоганною зовнішністю, показує своє творіння лорду Генрі Воттону – одному зі своїх найкращих друзів.

Генрі та Доріан знайомляться, і лорд ділиться з хлопцем своїми гедоністичними поглядами на життя. Замріяно слухаючи свого нового друга, Грей висловлює своє бажання: щоб він завжди залишався молодим, а замість нього старів лише портрет.

Як не дивно, мрія головного героя книги здійснюється. Генрі розкриває перед юнаком двері у світ розваг і спокус, куди Грей поринає з головою. Він не замислюється над моральними цінностями, розбиває серця дівчатам і жінкам, витрачає гроші на вечірки, потрапляє у наркотичну залежність, зраджує своїх друзів, шукає порятунок самотньої душі в музиці, а потім в незвичайних ритуалах. Навіть намагаючись робити добрі справи, він згодом розуміє, що робить їх заради марнославства.

Але є єдина річ, що його по-справжньому лякає – поступове старіння портрету, на якому залишають слід всі його негативні емоції та драматичні події. Чим закінчиться ця дивна казкова, але повчальна історія, ви дізнаєтеся, якщо вирішите скачати «Портрет Доріана Грея» Оскара Уайльда. На нашому сайті ця книга знаходиться у форматах fb2, txt, epub та rtf.

На думку автора, кожен з читачів може побачити свої слабкості та вади в образі головного героя. Оскар Уайльд зіставляє сюжетну лінію з деякими біблійними мотивами, говорячи про спокусу юнака «дияволом» Генрі. У цьому сенсі роман «Портрет Доріана Грея» перекликається з іншою «перлиною» світової літератури – «Фаустом» Гете. Цей твір, що являє собою суміш трилера та психологічного роману, ви знайдете в нашій електронній бібліотеці безкоштовно та без реєстрації.

Цитати з книги «Портрет Доріана Грея» Оскара Уайльда

Ты любишь всех, а любить всех – значит не любить никого.Тебе все одинаково безразличны.

Когда я очень люблю кого-нибудь , я никогда

никому не называю его имени. Это все равно что отдать другим какую-то

частицу дорогого тебе человека.

Я слишком люблю читать книги, и поэтому не пишу их.

Единственный способ избавиться от искушения – поддаться ему

Завантажити безкоштовно книгу «Портрет Доріана Грея» Оскара Уайльда

Рекомендації

Відгуки на книгу «Портрет Доріана Грея» Оскара Уайльда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *