«Повія» Панас Мирний

«Повія» Панас Мирний

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2584 переглядів
2584 переглядів

Про книгу «Повія» Панаса Мирного

А ви замислювались, чому українська література така трагічна? Покритки, повії, пани, кріпаки – їхні долі назвати щасливими важко. Часи були такі, скажете ви і будете праві. А ще – менталітет та звичаї, які вплинули на світогляд людей.

Пропонуємо читати онлайн книгу «Повія» Панаса Мирного українською мовою – один із найкращих соціально-психологічних творів XIX століття.

Сюжет такий. Гарна сільська дівчина стає на слизьку дорогу. Місто та оточення перетворюють її на повію. Дії відбуваються у другій половині 19 століття, саме перед відміною кріпосного права.

В книзі «Повія» (іноді зустрічається назва «Гуляща») головна героїня Христя стає ізгоєм не з власної волі. В пошуках кращого життя вона їде до міста. Закохавшись в молодого панича, дівчина мріє про вільне та щасливе майбутнє. Та чи вдасться їй втілити в життя свої мрії?

Мова автора – бальзам для душі. Неначе читаєш Гоголя, тільки без містики, але реальність лякає не менш.

На нашому літературному порталі можна скачати книгу «Повія» Панаса Мирного безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) у форматах: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб). Стара, як світ історія в інтерпретації відомого українського письменника вражає. Будьте з нами!

Цитати з книги «Повія» Панаса Мирного

"За дурною головою та й ногам лихо!"

"З щастя та з горя скувалася доля"

"Ти ще не знаєш, що то за втіха ті книжки! Там цілий мир, вищий, кращий від сього, у якому ми барахтаємося мов свині в барлозі"

"Прошу і остерігаю тебе: не люби нікого ніколи, коли тобі хто кинеться в вічі – одвернися та тікай мерщій! Коли що ворухнеться у серці – задави, залий отрутою його, тільки не давай йому волі! Хай ніхто так не мучиться, як я мучусь!"

Скачати безкоштово книгу «Повія» Панаса Мирного

Рекомендації

Відгуки на книгу «Повія» Панаса Мирного

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *