«Прекрасні й приречені» Френсіс Скотт Фіцджеральд

«Прекрасні й приречені» Френсіс Скотт Фіцджеральд

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1456 переглядів
1456 переглядів

Про книгу «Прекрасні й приречені» Френсіса Скотта Фіцджеральда

Френсіс Скотт Фіцджеральд – легендарний американський письменник, відомий колоритними романами, розповідями й п’єсами, присвяченими епосі джазу двадцятих років минулого століття. Його книга «Прекрасні й приречені» – справжній гімн тодішній американській молоді, яка поспішала насолоджуватись усіма принадами життя, поки вони через свою ламкість не розбилися вщент. Цей роман є одним з найяскравіших автобіографічних творів автора – літературне відлуння його короткого та важкого, проте насиченого та виразного життя.

Головні герої книги Ентоні та Глорія є прототипами самого письменника та його дружини Зельди. Це молоде подружжя живе лише вечірками та розвагами, заливаючись алкоголем, зовсім не піклуючись про збагачення та домашнє господарство. Ентоні з нетерпінням чекає на отримання спадку від дідуся, бо він – єдиний його спадкоємець. Його навіть не бентежить те, що дідусь змінює заповіт, випадково побачивши спосіб його життя. Розпочинається судова справа…

Ані війна, ані відсутність грошей не змінили головних героїв. Вони потонули у боргах, проте зовсім не замислювалися над тим, що буде наступного дня. Ніхто не бачив, що за зовнішнім лоском та безпечними посмішками ховається страшна сімейна трагедія – чоловік та дружина занурюються у веселощі, щоб відсунути невблаганний час самотності – їхні стосунки давно вже тріщать по швах.

Роман «Прекрасні й приречені» можна умовно розділити на три частини – красива та блискуча, як і самі персонажі, зав’язка, розгортання подій – поступове падіння у прірву головних героїв, та неочікувана розв’язка з потужним психологізмом. Не жалкуючи фарб і відвертих емоцій, автор змальовує жахливу картину майбутнього такого легковажного життя, намагаючись розкрити його природу. Інфантилізм та небажання брати на себе відповідальність, нездатність дорослішати разом із своїм віком – те, про що “кричить” кожна сторінка цієї феноменальної книги.

Якщо ви хочете скачати глибокий та атмосферний твір «Прекрасні й приречені» Френсіса Скотта Фіцджеральда безкоштовно та без реєстрації, завітайте на наш сайт, де ви знайдете роман у форматах fb2, txt, epub та rtf. Також ви можете читати його онлайн у нашій бібліотеці.

Завантажити безкоштовно книгу «Прекрасні й приречені» Френсіса Скотта Фіцджеральда

Рекомендації

Відгуки на книгу «Прекрасні й приречені» Френсіса Скотта Фіцджеральда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *