«Прокрустове ложе. Філософські та життєві афоризми» Нассім Ніколас Талеб

«Прокрустове ложе. Філософські та життєві афоризми» Нассім Ніколас Талеб

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
419 переглядів
419 переглядів
[uptolike]

Короткий зміст книги «Прокрустове ложе. Філософські та життєві афоризми» Нассіма Ніколаса Талеба (анотація)

Книга «Прокрустове ложе. Філософські та життєві афоризми» Насіма Ніколаса Талеба вперше вийшла друком у 2010 році, а у 2016 було випущене доповнене видання, у якому містилось значно більше інформації. Насім Талеб – це філософ, науковець і літератор, який створив теорію «чорних лебедів», згідно якої існують події, що мають великий історичний вплив, але передбачити заздалегідь їх неможливо, хоча вже після їх настання починає видаватись, що спрогнозувати їх все ж можна було.

У книзі зібрані афоризми, які описують найрізноманітніші сфери життя людей та бізнесу і, як стверджує сам автор, у ній є протистояння між справжніми (вічними) цінностями, такими як мужність, вірність, ерудиція, і тими, які роблять сучасне суспільство «хворим», а це обман, сірість буденності і міщанство.

Прокруст, ім’я якого вказується у назві книги, був одним з героїв грецької міфології. А прославився (якщо так взагалі можна сказати) він тим, що викрадав мандрівників і робив так, щоб довжина їх тіл відповідала довжині його ліжка, для чого міг їх розтягувати або розрубувати. Через це поняття «Прокрустове ложе» стало символом мірила, яке обрубає все те, що не відповідає загальному стандарту.

Автор книги, використовуючи саме цей символ, показує, що такий стандарт відсікає можливості для розвитку і чогось нового у житті, заважає людям бачити нові горизонти і досягати їх. Письменник виражає через цю збірку свою точку зору, але нікому її не нав’язує, а заохочує людей думати і формувати свій погляд.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Прокрустове ложе. Філософські та життєві афоризми» Нассіма Ніколаса Талеба українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на книгу «Прокрустове ложе. Філософські та життєві афоризми» Нассіма Ніколаса Талеба

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *