«Клаузевіц. Природа війни» Карл фон Клаузевіц

«Клаузевіц. Природа війни» Карл фон Клаузевіц

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
3491 переглядів
3491 переглядів
[uptolike]

Короткий зміст книги «Клаузевіц. Природа війни» Карла фон Клаузевіца (анотація)

Книга «Клаузевіц. Природа війни» Карла фон Клаузевіца – це трактат, написаний прусським офіцером на основі матеріалів, в яких розповідається про різні воєнні кампанії в період з 1566 року по 1815. Проаналізувавши документи та інформацію, Клаузевіц створив власну філософію (військову), яку і виклав у книзі. Ідеї, які він озвучив, стали взірцем стратегічного мислення і увійшли до багатьох енциклопедій на воєнну тематику.

Основна думка, яку хотів донести до людей автор, полягає у тому, що генералам не потрібно керуватись у своїй роботі і у моменти прийняття важливих рішень теорією війни, бо вона не є практичним керівництвом до дій.

Клаузевіц був упевнений, що керуватись потрібно лише загальними принципами, які можна виділити, проаналізувавши історію і застосувавши звичайну логіку. Але спершу ці принципи необхідно було ще й на практиці перевірити, тобто знайти підтвердження їх правильності у тих подіях, які вже відбулись і їх результат відомий.

На думку Клаузевіца майже неможливо спланувати військову кампанію повністю, продумавши всі етапи, бо на війні завжди існує ймовірність появи непередбачуваних подій і факторів, які можуть змінити абсолютно все. У таких випадках ніяке планування не допоможе. Завдання ж воєначальника полягає у тому, щоб бути завжди готовим до ухвалення рішень за умов, коли час на обдумування обмежений, а отримати повну і достовірну інформацію неможливо.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Клаузевіц. Природа війни» Карла фон Клаузевіца українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на книгу «Клаузевіц. Природа війни» Карла фон Клаузевіца

Одна відповідь до “Клаузевіц. Природа війни”

  1. марія марія сказав:

    дуже потрібна ця книга!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *