«Розколоте небо» Світлана Талан

«Розколоте небо» Світлана Талан

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
3863 переглядів
3863 переглядів

Про книгу «Розколоте небо» Світлани Талан

Книга «Розколоте небо» відкриває одну з найстрашніших сторінок історії нашої держави – знищення народу під час голодомору 1932-1933 років. Світлана Талан з притаманною їй пронизливістю та вмінням передати найскладніші емоції описує життя селян у ті страшні часи на прикладі родини Чорножукових з невеличкого села Підкопаївка на Луганщини.

Цей твір варто читати онлайн усім свідомим українцям, щоб завжди пам’ятати цю велику трагедію та вшановувати пам’ять ні в чому не повинних людей. Ми маємо молитися за них та просити вибачення за наших предків, які розкололи небо над головами нещасних українців.

Тема голодомору, колективізації та більшовицького терору не є новою в літературі. Багато українських письменників згадували про страждання нашого народу в радянських лещатах – наприклад, Улас Самчук та Іван Багряний. Проте творчість Світлани Талан є самобутньою; її книги сягають самісіньких глибин душі та розривають її на шматки, забираючи читача в полон своїх драматичних сюжетів.

Головній героїні книги Варі пощастило народитися в заможній селянській родині. Вона відчувала себе безмірно щасливою: поруч – люблячі батьки та коханий Андрій, з яким вона мріяла одружитися. Проте доля була немилосердною до неї та її родичів.

Почалася колективізація, від якої потерпали всі селяни. Голодомор, який обрушився на родину Варі, не щадив нікого. Будучи вже сімейною жінкою, головна героїня втратила всіх – батьків, чоловіка, родичів. Їй пощастило вижити, але залишившись одна з маленькими дітьми, вона впала у відчай: як далі жити?

У романі «Розколоте небо» читач знайде всі жахливі подробиці життя в селі під час голодомору. Люди намагалися врятуватися від голодної смерті будь-якими способами, навіть забуваючи про елементарні закони суспільної моралі. Вони божеволіли, хапаючись за останні уламки надії, та все одно вмирали.

Якщо ви хочете дізнатися, як склалася доля головної героїні та її дітей, варто скачати «Розколоте небо» Світлани Талан. Це можна зробити на нашому сайті безкоштовно та без реєстрації. Ми пропонуємо для скачування наступні формати електронних книг: fb2, txt, epub та rtf.

Скачати безкоштово книгу «Розколоте небо» Світлани Талан українською мовою

Рекомендації

Відгуки на книгу «Розколоте небо» Світлани Талан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *