«Садок вишневий коло хати» Тарас Шевченко

Вірш «Садок вишневий коло хати» Тарас Шевченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
4860 переглядів
4860 переглядів

Вiрш «Садок вишневий коло хати» Тараса Шевченко

Садок вишневий коло хати,
Хрущі над вишнями гудуть,
Плугатарі з плугами йдуть,
Співають ідучи дівчата,
А матері вечерять ждуть.

Сім’я вечеря коло хати,
Вечірня зіронька встає.
Дочка вечерять подає,
А мати хоче научати,
Так соловейко не дає.

Поклала мати коло хати
Маленьких діточок своїх;
Сама заснула коло їх.
Затихло все, тілько дівчата
Та соловейко не затих.

Аналiз вiрша «Садок вишневий коло хати» Тараса Шевченко

Вірш «Садок вишневий коло хати» містить у собі однойменний вірш класика української літератури, який писав не лише про невільницьке життя людей у рідній країні, а ще й про красу її природи. Шевченко нерідко описував те, що бачив просто перед собою. Наприклад, просте життя людей у селах.

Якщо ви будете читати вірш «Садок вишневий коло хати» Тараса Григоровича Шевченка українською мовою, то зможете на хвилину опинитись у іншій реальності. Поет мальовничо і тонко описує момент, коли родина збирається біля свого дому після важкого трудового дня, щоб у сімейному колі повечеряти. Поки донька несе пригощення, мати хоче сказати своє повчальне слово, але голос соловейка не дає їй це зробити. І у цьому витончений гумор поета.

У тих 15 рядках віршованого тексту ніби вся Україна, якою її знав поет. І йому хотілось показати Батьківщину усьому світу через образи працьовитих людей, які зрання до ночі працюють на землі. Навіть жінки, у яких є ще маленькі діти.

Бажаєте прочитати (чи перечитати) вірш, який діти вчать на уроках української літератури?

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірша “Садок вишневий коло хати” Тараса Шевченка українською мовою абсолютно безкоштовно.


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Садок вишневий коло хати» Тараса Шевченко та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Садок вишневий коло хати» Тараса Шевченко: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «Садок вишневий коло хати» Тараса Шевченко і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Садок вишневий коло хати» Тараса Шевченко

Одна відповідь до “Садок вишневий коло хати”

  1. Владислава Владислава сказав:

    Вчила вірш Садок вишневий коло хати в школі, вже пройшло багато років, а я його знаю від першого до останнього слова. Дякую книгого за ностальгію, хто ще не читав — однозначно рекомендую.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *