«Сафо» Леся Українка

Вірш «Сафо» Леся Українка

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
800 переглядів
800 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Сафо» Лесі Українки

Над хвилями моря, на скелі,
Хороша дівчина сидить,
В лавровім вінку вона сяє,
Співецькую ліру держить.

До пісні своєї сумної
На лірі вона приграє.
І з піснею тою у серці
Велика їй туга встає:

В тій пісні згадала і славу
Величну свою, красний світ,
Лукавих людей, і кохання,
І зраду, печаль своїх літ,

Надії і розпач… Дівчина
Зірвала лавровий вінець
І в хвилях шумливого моря
Знайшла своїй пісні кінець.

Аналiз вiрша «Сафо» Лесі Українки

Вірш «Сафо» Лесі Українки вперше було видано у 1884 році у журналі «Зоря». А написала вона його, коли була 13-річною дівчинкою. Українка дізналась історію про давньогрецьку поетесу Сапфо, яка її дуже вразила. Під впливом емоції від цієї легенди юна Леся і створила даний твір. Щоправда, молода поетеса по-своєму трактувала історію, яку почула.

У творі описується дівчина, яка сидить на скелі, спостерігаючи за морськими хвилями, що хлюпочуть внизу, і тримає у руках ліру. Героїня твору виглядає прекрасною і ніжною, але пісня, яку вона співає, звучить сумно і тужливо. У ній вона згадує своє життя, успіх, який мала, прекрасний світ, а також людей, яких знала, яким довіряла. Звісно, було й кохання, про яке теж їй згадується, але пізнала героїня і біль зради та розчарування.

Від цих думок і спогадів стає дівчині так важко на душі, такий розпач у ту мить вона відчуває, що вже не може цього всього витримати, та й сенсу не бачить, щоб і далі терпіти життя, яке стало їй немилим. Завершується поезія, як і життя героїні, трагічно, бо замовкає її пісня у хвилях моря, яке її назавжди поглинає…

Можливо, ви ще не були знайомі з даним твором видатної української поетеси, але тепер маєте можливість читати вірш «Сафо» Лесі Українки українською мовою у нашій віртуальній книгарні, яка завжди відчинена для всіх любителів літературу та поезії.

Читайте також усі 👉 Вірші Лесі Українки 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Сафо» Лесі Українки українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Сафо» Лесі Українки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *