«Серафима» Олесь Ульяненко

«Серафима» Олесь Ульяненко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
615 переглядів
615 переглядів

Про книгу «Серафима» Олеся Ульяненко

Олесь Ульяненко – інтелектуал і мораліст в одному обличчі, проте його твори не можна назвати високодуховними. Він добирає найтонші метафори, в той же час говорячи про моральну порожнечу в нашому соціумі відвертими й прямим словами. Одна з останніх його праць – роман «Серафима», який поєднав у собі риси трилеру, соціальної драми та містики.

У центрі сюжету книги – нещасна жінка, яка винайшла витончений спосіб отруювати чоловіків за допомогою розробленої власноруч хімічної отрути зі смертельно небезпечної квітки. Проте найглибша «родзинка» твору не в злочинних діях гламурної красуні, а в строкатому життєвому шляху, який пройшла головна героїня. Метаморфози у зміні внутрішнього світу героїв Ульяненка шокують. Починаючи читати онлайн цей роман, навіть не можна уявити, в кого перетвориться добродушна провінційна дитина, стикнувшись з жорстокістю, зрадою та байдужістю…

Серафима крокує повз тих, хто знаходиться на узбіччі життя: злочинців, повій, наркоманів, збоченців. Ця жінка є останнім пазлом у повній картині нашої реальності, змальованої в цій книзі соковитими й виразними фарбами. До моральної порожнечі й розпусти додаються злість і помста головної героїні, яким підкоряється кожен її крок.

Якщо в казках добро бореться зі злом, то в житті все набагато драматичніше: одне зло бореться з іншим, і при цьому розкриваються всі його грані. Кожен обирає самостійно, що краще: жити в рожевих окулярах і тішити себе ілюзіями чи сміливо дивитися в очі гіркій правді.

Надзвичайна врода жінок – найстрашніша пастка, на думку автора. Такою ж прекрасною була Серафима – прокляття для всіх, хто опинився на її шляху. Між рядків книги «Серафима» простежується закономірне філософське питання: чи можна виправдати нещасну жінку, яка витримала стільки випробувань? Відповідь треба будувати самостійно – письменник постійно закликає читача до дискусії та власних умовиводів.

Хто бажає скачати «Серафима» Олеся Ульяненка, може зробити це на нашому сайті безкоштовно та без реєстрації, обравши будь-який з наступних форматів електронних книг: fb2, txt, epub або rtf.

Завантажити безкоштовно книгу «Серафима» Олеся Ульяненко

Рекомендації

Відгуки на книгу «Серафима» Олеся Ульяненко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *