«Сестрі» Тарас Шевченко

Вірш «Сестрі» Тарас Шевченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
438 переглядів
438 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Сестрі» Тараса Шевченко

Минаючи убогі села
Понаддніпрянські невеселі,
Я думав: «Де ж я прихилюсь?
І де подінуся на світі?»
І сниться сон мені: дивлюсь,
В садочку, квітами повита,
На пригорі собі стоїть,
Неначе дівчина, хатина,
Дніпро геть-геть собі розкинувсь!
Сіяє батько та горить!
Дивлюсь, у темному садочку,
Під вишнею у холодочку,
Моя єдиная сестра!
Многострадалиця святая!
Неначе в раї, спочиває
Та з-за широкого Дніпра
Мене, небога, виглядає.
І їй здається — виринає
З-за хвилі човен, доплива…
І в хвилі човен порина.
«Мій братику! моя ти доле!»
І ми прокинулися. Ти…
На панщині, а я в неволі!..
Отак нам довелося йти
Ще змалечку колючу ниву!
Молися, сестро! будем живі,
То бог поможе перейти.

Аналiз вiрша «Сестрі» Тараса Шевченко

У творчій спадщині великого поета є твори на різні теми, і деякі з них він присвячував близьким для себе людям. От і вірш «Сестрі» Тарас Григорович написав для своєї рідної сестрички Ярини. Створювалась ця поезія у той період, коли поет перебував в місті Черкаси у 1859 році. А надрукували вірш вперше у 1861 разом з іншими творами у збірці.

Як відомо, дитинство Шевченка було нелегким, та й у дорослому житті він постійно бував у засланнях і дуже сумував за рідною Україною, за людьми, за своїми рідними. Але у той час, коли він їздив від одного міста до іншого, його родичі, а серед них і сестра, все ще були кріпаками.

Згадування про це ви побачите, коли будете читати вірш «Сестрі» Тараса Шевченка українською мовою у нас на сайті. І хоч сам Тарас міг переміщатись, він все одно знаходився у неволі, бо у деякі міста йому навіть було заборонено приїжджати.

Шевченко у цій роботі розповідає про свій сон, в якому він бачить і рідну хатину, і батька, і сестричку… І вже вони б могли зустрітись, поговорити… але раптом сон закінчується. Тарас Григорович наголошує на тому, що вони з сестрою обоє у важких умовах і відірвані один від одного. Але й з таким випробуванням вони зможуть впоратись, якщо будуть живі і молитимуться Богові, бо він їх точно не покине і завжди допоможе, якими б важкими не були обставини.

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Сестрі» Тараса Шевченко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Сестрі» Тараса Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *