«Щедрик, щедрик, щедрівочка»

Вірш «Щедрик, щедрик, щедрівочка»

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
245 переглядів
245 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Щедрик, щедрик, щедрівочка»

Щедрик, щедрик, щедрівочка,

Прилетіла ластівочка,

Стала собі щебетати,

Господаря викликати:

Вийди, вийди, господарю,

Подивися на кошару, –

Там овечки покотилися,

А ягнички народились.

В тебе товар весь хороший,

Будеш мати мірку грошей,

Хоч не гроші, то полова,

В тебе жінка чорноброва.

Щедрик, щедрик, щедрівочка,

Прилетіла ластівочка.

Аналiз вiрша «Щедрик, щедрик, щедрівочка»

Вірш «Щедрик, щедрик, щедрівочка» став відомим завдяки музичній обробці Миколи Леонтовича, який написав до нього мелодію. Колись давно твір був просто народною піснею, але потім талановитий композитор над ним попрацював, і в результаті українська культура отримала справжній скарб. Пісня стала відомою на весь світ. Але на створення мелодії у композитора пішло майже все життя. Просто він хотів довести музику до ідеалу, тому періодично вносив якісь корективи – раз на декілька років виходила нова редакція мелодії.

Без вірша не було б і пісні, тож варто звернути увагу на текст твору. Він починається урочистими і радісними словами. У першій строфі згадується ластівка – пташка, яка асоціювалась з початком весни і теплом, яке нарешті перемагає холод. У вірші пташка прилітає і звертається до господаря дому, закликаючи його вийти і подивитись, скільки всього хорошого сталось, і згадати, які приємні клопоти його чекають.

У творі господар зображений людиною успішною і заможною – він добре працює, тому й результат має хороший. Є у нього і достаток, і жінка чорноброва, і худоба доглянута. У загальному вірш виражає думку про те, що багатим завжди буде той, хто не боїться роботи і займається якоюсь корисною справою.

У ті часи, коли щедрівка була написана, люди вірили у її магічні властивості. Тоді вона звучала як молитва, як заклинання, де кожне слово має чарівну силу і здатне творити справжні дива. Люди вірили, що Бог почує приємні слова і подарує господарю щедрий врожай, та й загалом цілий рік буде його радувати різними «подарунками».

Побудовано твір у формі діалогу, а його обрамлення (повторення одних і тих же слів на початку і в кінці) створює відчуття завершеності думки і впевненості в тому, що все саме так і буде, як у ньому сказано. Серед художніх засобів можна відмітити епітети, персоніфікацію, паралелізм. М’якості і ніжності додають пестливі слова, які зустрічаються майже у кожній строфі.

Тут ви можете читати онлайн вірш-колядку «Щедрик, щедрик, щедрівочка» українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Щедрик, щедрик, щедрівочка» українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Щедрик, щедрик, щедрівочка»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *